Hola, hola, Praha volá!

6. prosince se nás naše hlavní město konečně dočkalo!

Na plánovaný celodenní výlet do Prahy spojený s návštěvou divadla Hybernia a prohlídkou předvánoční Prahy i s jejími krásnými památkami jsme se všichni dlouho těšili. Konečně bylo úterý a my jsme v šest hodin ráno nastoupili do autobusu a vydali se ku Praze. A všichni víme, že ku Praze je cesta dlouhá, stromkama je sázená...

Všichni jsme ty stromy obdivovali nejvíce kolem Jihlavy, protože byly lehce posypané sněhem, což vypadalo pohádkově a nás to uvedlo do té správné předvánoční atmosféry. Páni řidiči byli milí a spolehliví a dovezli nás včas a bězpečně téměř před divadlo Hybernia.

No a co říct o muzikálu Alenka v kraji zázraků? Jedním slovem PARÁDA! V roli Alenky zářila po celou dobu Michaela Sejnová, její průvodkyně po říši zázraků - malá Alenka byla Katřina Průšová, viděli a slyšeli jsme také Michaelu Kuklovou a Ernesta Čekana v rolích Alenčiných rodičů, populárního Davida Gránského jako Kloboučníka nebo talentovanou Ivanu Korolovou v roli kočky Šklíby.

Celé tříhodinové představení uteklo jako voda a krátce po jedné hodině jsme se vydali dobývat krásy předvánoční Prahy.

Od divadla jsme se vydali směrem na Staroměstské náměstí, kde jsme si připomněli pohnuté dějiny českého národa v době pobělohorské a navštívili jsme místo popravy 27 českých pánů. Nemohli jsme projít bez povšimnutí kolem staroměstské dominanty – Pražského orloje a nepřipomenout si smutný osud mistra Hanuše. A aby těch dějin nebylo na nás najednou moc, občerstvili jsme se trdelníky na vánočních trzích. Někteří šťastlivci při obhlížení předvánočně vyzdobených stánků narazili na režiséra a baviče Jakuba Koháka, který se s nimi ochotně vyfotografoval.

Potom už nás čekala cesta přes Karlův most, o kterém děti vědí, že byl postaven v roce 1357, což jsou první liché číslice, takže jsme opět krásně propojili matematiku, vlastivědu i příjemnou procházku, protože právě na Karlově mostě nám začalo na cestu svítit sluníčko. Čtvrťáci i páťáci si zase připomněli život Jana Nepomuckého, jehož socha dominuje Karlovu mostu. A protože se blíží Vánoce, spousta z nás si svá tajná přání pojistila dotykem podstavce! Svatý Jene, snad nám všem přineseš štěstí!

Minuli jsme Kampu, zavzpomínali jsme na film s proslulými chobotničkami, který se na tomto místě natáčel, a vydali jsme se k Malostranskému náměstí. Odtud jsme se svezli metrem až k soše svatého Václava, kde jsme si ověřili, že jeho kůň opravdu stojí na třech nohách, vyfotili jsme se a vydali se posilnit před dlouhou cestou domů do oblíbených restaurací. Cesta zpátky ubíhala v pohodové atmosféře za zpěvu odvážlivců, kterým pan řidič nabídl mikrofon.

Výlet se podařil od začátku až do konce a my už se těšíme zase napřesrok!