Oslavy 111. výročí založení ZŠ Mašovice

V minulém roce tomu bylo přesně 110 let od vzniku naší základní školy. Vzhledem k opravám sálu obecního úřadu jsme se rozhodli slavnosti přesunout na letošní rok a oslavit tak společně symbolické 111. výročí založení ZŠ Mašovice.

Co bude součástí oslav?

Týden před poutí
v pátek 15. 6. 2018 od 16:30 hodin plánujeme konání školní akademie, a to v sále OÚ Mašovice. Na ní budou vystupovat žáci školy s pestrým programem.

Ve
čtvrtek 21. 6. budou mít možnost všichni občané navštívit školu od 8:00 do 15:00, bude totiž Den otevřených dveří. Můžete být účastni při výuce a v tělocvičně školy zhlédnout také výstavu školních předmětů, pomůcek, starých fotografií, popř. videí.
V ten samý den,
21. 4., chceme pozvat také k posezení, besedě a malému občerstvení bývalé zaměstnance školy, setkání se bude konat od 14 hodin ve školní jídelně školy.

V sobotu 23. 6. se pak bude konat v 10 hodin na hřišti fotbalové utkání bývalých a současných žáků školy.

V neděli při pouťových oslavách nebude samozřejmě chybět výstava výkresů žáků a dále odpoledne tradičně po průvodu k pomníku padlých pěvecké a taneční vystoupení žáků. Výstavu fotografií a předmětů ve škole budete moci navštívit kromě čtvrtku i v sobotu od 14 do 17 hodin a samozřejmě o pouti v neděli od 9 do 18 hodin.

Chtěli bychom tímto poprosit všechny občany, kteří mají doma staré školní fotografie, školní pomůcky /aktovky, penály atd./, dále zajímavá vysvědčení, staré školní sešity, učebnice apod., jestli by nám je mohli zapůjčit na výstavu. Samozřejmě shromažďujeme věci týkající se bývalých žáků naší školy. Vše označíme a opět vrátíme v neporušeném stavu. Děkujeme předem.