Cesta kolem světa pokračuje

Cesta kolem světa pokračujeTentokrát jsme zavítali do Itálie.
Někteří z nás tam už skutečně byli, někteří tušili, kde se Itálie nachází, všichni znali slavná italská auta Ferrari nebo Lamborghini, většina někdy v životě slyšela o Benátkách nebo Římu.

Třeťáci si své znalosti rozšířili během projektového dne, ve kterém například zjistili, že pochoutky jako Nutella, Ferrero Rocher, Rafaelo, Panzani, parmazán, mozzarela a spousta dalších vznikly právě na území Itálie, neboť Italové, jak už víme, milují jídlo, také fotbal a módu. Ukázali jsme si Benátky, proslulé římské Koloseum, které kdysi proslavili gladiátoři, Vatikán, Neapol, sopku Vesuv, která zničila městečko Pompeje. Řekneme Vám, že Sicílie je nechvalně známá mafií, ale vyhledávaná díky nádherným plážím, kterých je ostatně v Itálii spousta, protože leží na Apeninském poloostrově, který omývá Jaderské a Středozemní moře. Víme, že nejvyšší horu Evropy Mont Blanc najdeme na italskofrancouzských hranicích. Vysvětlili bychom Vám, jak se Italové vyznamenali při stavbě věže v Pise a také umíme přeložit slovo gelato, protože na léto a zmrzlinu už se všichni strašně těšíme.

Naučili jsme se italsky pozdravit a představit se. Erička s Jirkou projevili velkou odvahu a krátký rozhovor nahráli na video.

A abychom celé naše italské putování završili stylově, připravily si děti samy pravé italské tiramisu (pochopitelně bez alkoholického Amaretta :-)), které jsme s chutí snědli místo dopolední svačinky.
Tradiční mapa byla již samozřejmostí a děti při jejím vytváření prokázaly velkou míru úžasné spolupráce. Společně s českou lípou, mapou Velké Británie a Slovenskem tvoří součást naší třídy a my tak můžeme cestovat, kdykoliv zvedneme oči od svých sešitů.

Všechny děti mají velkou pochvalu!