Vánoční besídka

Ve čtvrtek 7. prosince se krátce po 16. hodině zaplnil nově zrekonstruovaný sál obecního úřadu v Mašovicích do posledního místečka. Děti mašovické základní školy si pro své blízké připravily různá vystoupení s vánoční nebo zimní tématikou.

Nejprve vystoupil pěvecký kroužek s muzikálem Červená Karkulka, ve kterém se blýskli v hlavních rolích sourozenci Čechovi, Anička Kliková a Matyáš Foit. Za své výborné pěvecké vykony si ale velký potlesk a uznání zasloužili všichni účinkující, kteří svým projevem  navodili příjemnou atmosféru v sále.

Po muzikálu následovalo krátké divadlo ve veršované úpravě - Čert a Káča, které zahrály děti 2. a 3. ročníku. O hudební doprovod se postarali třeťáci Milan Coufal a Kuba Komzák, kteří své spolužáky bezchybně doprovodili na klavír. Divákům v sále se velmi líbily výkony především Julie Korcové jako Káči, Filipa Škrdly jako čerta a Dominika Holého jako Lucifera.

K předvánoční náladě přispěli také naši nejmladší. Prvňáčci si připravili hudebně pohybové vystoupení s ozvučnými nástroji, ve kterém se zaměřili na předvánoční nakupování. Veselým tanečkem roztleskali publikum a vykouzlili úsměvy na všech tvářích.

Uvolněná nálada panovala také při vystoupení děvčat z gymnastického kroužku. Všechna děvčata předvedla v působivém černobílém vystoupení svou pružnost, obratnost, pohybovou paměť i smysl pro rytmus a zaslouženě sklidila velký potlesk.

Závěr podvečera obstarali čtvrťáci a páťáci, kteří všem v sále předvedli, jak se Vánoce slaví v Americe. I když jejich dialogy probíhaly výhradně v angličtině, zvládli bez obtíží pobavit všechny přítomné.

Celým podvečerem diváky zkušeně provedla Erika Nahodilová a o hladký průběh jednotlivých vystoupení se postarala také děvčata 4. a 5. ročníku, která jednotlivé vstupy doplnila vánočními básničkami.

Součástí večera byl také vánoční jarmark, na kterém si mohli návštěvníci besídky zakoupit výrobky, které děti vytvořily v průběhu prosince.

Doufáme, že se všem našim žákům i jejich učitelkám podařilo vyslat upřímné přání klidných a spokojených Vánoc v kruhu rodinném. Užijte si je ve zdraví!