Položek: 261-270 z celkem: 315   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu

Vánoční dílna pro děti

Vánoční dílna pro děti V úterý 15. 12. proběhne na naší škole Vánoční dílna pro všechny děti v době od 12:00 do 15:00 hodin.
Děti budou pracovat ve skupinkách, postupně si projdou všechna stanoviště a výrobky si budou moci odnést domů.

Čertovská besídka

V pátek 11. prosince zveme všechny rodiče, prarodiče a přátele školy do sálu OÚ v Mašovicích na tradiční předvánoční vystoupení dětí z naší školy. Děti předvedou pásmo básniček a tanečků, vánoční písničky vám zazpívají děti pěveckého kroužku a uvidíte také dvě divadelní představení.
Začátek je v 16: 30 hodin.
Těšíme se na Vás!

Zpívaní v Mašovicích na zahájení adventu v sobotu 28. listopadu

Zpívaní v Mašovicích na zahájení adventu v sobotu 28. listopaduV sobotu dne 28. listopadu v 16:00 hodin bude v Mašovicích slavnostně rozsvícen vánoční strom. Děti z pěveckého kroužku mašovické školy nebudou u této akce chybět. Sraz žáků je v 15:45 hodin za prodejnou Jednoty, plánované jsou 4 písně. Vzhledem ke studenému počasí prosíme, abyste děti dobře oblékli. Akce se účastní pouze žáci z Mašovic a Bezkova, kteří jsou členy pěveckého kroužku.

Divadlo 23. listopadu

V pondělí pojedeme s dětmi do divadla ve Znojmě na pohádku Brouk Pytlík. Odjíždět budeme společně ve 12:30 hodin autobusem do Znojma. Předpokládaný návrat bude v 15:30 hodin ke škole. Dojíždějící děti, které mohou, si vezmou telefon, aby Vás případně mohly informovat a upřesnit návrat, pokud si je budete vyzvedávat. Děkujeme.

Projektový den Angličtina ve světě

V pondělí 16. listopadu pracovali žáci druhého a třetího ročníku na projektu Angličtina ve světě. Více

Pachatelé se vracejí na místo činu

V pondělí 16. listopadu jsme měli na škole vzácnou návštěvu bývalých žáků naší školy. Děti využily ředitelského volna na svých současných školách a přišly pozdravit bývalé učitele i spolužáky. Účastnily se hodin s mladšími kamarády, prošly si prostory školy a povyprávěly o své nové škole. Jsme velmi rádi, že děti, které z naší školy v páté třídě odejdou, rády vzpomínají a často se vracejí. Je také velmi pěkné slyšet, že se jim na nových školách daří a přechod do šesté třídy zvládly velmi dobře a jsou výborně připraveny. To je pro nás všechny největší odměna!

Projektový den Angličtina ve světě

Projektový den Angličtina ve světěV pondělí 16. listopadu si děti druhého a třetího ročníku udělaly projektový den na téma "Angličtina ve světě".
Nejprve jsme se podívali na krátká videa o Anglii, Londýně a Austrálii a seznamili jsme se s jejich dominantami. Na mapě světa jsme si ukázali státy, ve kterých děti od mala mluví anglicky. Namalovali jsme strom, na který jsme umístili vlajky těchto států, společně jsme si vyplnili krátký test o Velké Británii a kluci si zahráli na architekty a z lega vytvořlili úžasné stavby, které dominují Londýnu. Ve třídě a v družině teď máme například Tower Bridge, Big Ben, Londýnské oko, londýnské taxíky i červené telefonní budky. Všechny děti velmi pěkně pracovaly a i když neseděly spořádaně v lavicích, důležité informace o důležitosti angličtiny si určitě z tohoto dne odnesly.

Aktuální učivo

Učivo 1. ročníku

Období

Český jazyk

• Slabikář - probrána všechna písmena, zvyšování úrovně plynulost čtení a čtení s porozuměním, intonace vět
  • Přepis slov, vět, diktáty slov,
  • Písanka č. 4 - přepis slov, vět

Matematika

• Numerace do 20 - +- do 20, slovní úlohy, počítání na číselné ose, nákupy - práce s papírovými mincemi
  • Automatizace +- do 15
  • Procvičování geometrických tvarů a těles
  • Čtvercová síť, osa souměrnosti, křivé a rovné čáry, spojování bodů - práce s pravítkem

Prvouka

• Místo, kde žijeme - název země, státní hymna a vlajka
  • Volný čas, povolání, nakupování

Setkání s mašovickými důchodci

Setkání s mašovickými důchodciV neděli 8. listopadu se děti naší školy sešly s mašovickými důchodci, aby jim svým krátkým vystoupením zpříjemnily podzimní dny. Nejprve vystoupil pěvecký kroužek paní ředitelky Bětíkové, který zazpíval pohádkové písničky, které všechny přítomné v sále naladily na blížící se Vánoce. Zazněly písničky z pohádek Z čerty nejsou žerty, Zlatovláska nebo Méďové.
Představit se byli také nejmladší žáci z první třídy, kteří si připravili pásmo krátkých básniček na téma Povolání.
Na závěr děti rozdaly přítomným seniorům drobné dárky v podobě koupelové soli, které si přichystaly ve školní družině.
Všem babičkám i dědečkům přejeme i nadále pevné zdraví a radost ze života! Třeba právě v podobě našich dětí!

Co probírají čtvrťáci a páťáci?

V rubrice Třídy se dočtete o aktuálním učivu třídy nebo si můžete prohlédnout fotografie povedených prací. Informace jsou průběžně aktualizovány.

DEN ZEMĚ
středa 24. dubna