Login

Archiv

Organizace začátku školního roku

Organizace začátku školního roku

 

4. 9. - zahájení školního roku v 8:00 hodin v tělocvičně školy

5. 9. - 4 vyučovací hodiny, třídnické práce

6. 9. - 4 vyučovací hodiny, výuka dle rozvrhu

7. - 8. 9. - vyučování dle rozvrhu

15. 9. - konec vyučování v 11:30. Družina z důvodu probíhajícího vinobraní bude v tento den pouze do 14 hodin.V tento den proběhne Lesní den - školní akce v přírodě

26. 9. -
sběr papíru v obci

Režim školy je následujícící:

 

Příchod žáků do školy: 7.30 h

Příprava na vyučování: 7.30 h – 7.45 h

 

1. vyučovací hodina: 7.45 h – 8.30 h

2. vyučovací hodina: 8.40 h – 9.25 h

3. vyučovací hodina: 9.45 h - 10.30 h

4. vyučovací hodina: 10.40 h – 11.25 h

5. vyučovací hodina: 11.35 h – 12.20 h

Na skok ve vlastivědě

Na skok ve vlastivědě Masaryk, Štefánik, Beneš.... My v pátém ročníku víme, kdo jsou, čím byli, kdy žili a jak ovlivnili naše dějiny. Umíme si představit těžký život lidí za první světové války, vojáků v legiích i dětí ...
Více informací

Pozor, divadlo!

Ve středu 17. května jedeme do divadla. Odjezd ranními autobusy, návrat v průběhu 3. vyučovací hodiny.

Krátké ohlédnutí za DO RE MI

Krátké ohlédnutí za DO RE MIVe čtvrtek 6. dubna  se v sále OÚ v Mašovicích sešli přátelé dobré hudby, aby podpořili své děti, kamarády, spoužáky, vnuky a vnučky při tradičním pěveckém klání o nejlepší zpěváky naší školy.
Děti se na svá vystoupení poctivě připravovaly a bylo to znát. Porota neměla, stejně jako vloni, vůbec jednoduchou práci. Nakonec se shodla na tom, že nejlepšími zpěváky pro tento rok se stali Adina Foitová z 1. ročníku, Milan Coufal, Nela Pokorná a Jakub Komzák z 2. ročníku, Šimon Čech a aTaťána Holcrová, kteří soutěžili v kategorii 3. a 4. ročník, a Jana Coufalová, která zvítězila mezi páťáky.
Všem dětem gratulujeme!

Jarní tvoření ve škole

Jarní tvoření ve školeMáte rádi jaro?
U nás ve škole už se teplých jarních dnů nemůžeme dočkat. Od února měníme sněhuláky a zimní krajinky za rozkvetlé tulipány, sněženky a okna s osázenými truhlíky. Čekání na Velikonoce jsme si zpříjemnili na tradičních velikonočních dílnách, při kterých děti zužitkovaly plastové láhve, které posloužily jako květy tulipánů, vyrobily si zapichovacího zajíčka, ozdobily vajíčka a připravily velikonoční pohoštění.

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VELIKONOCE!

Program Jihomoravského muzea

Program Jihomoravského muzea

Na začátku března se žáci 3. až 5. ročníku zúčastnili edukačního programu Znojemský peníz. Jednalo se o vzdělávací program s výtvarnou dílnou k expozici Mince zemí Koruny české, ve kterém žáci získali základní přehled o historii mincovního platidla na našem území a jeho vývoji. Ve výtvarné části si žáci prostřednictvím pracovního listu vědomosti o procesu výroby mincí zopakovali a na závěr si každý na památku vyrazil repliku znojemské mince.

Po skončení edukačního programu si žáci měli možnost prohlédnout výstavu o vývoji cukrářského řemesla, sladkostí a historii cukráren v Českých zemích.

Pozor! Změna!

Vážení rodiče a přátelé školy!

Z důvodu nemoci harmonikáře jsme nuceni přesunout plánovaný sobotní masopustní průvod obcí na páteční odpoledne.
Sraz všech masek bude v pátek 24. února před školou ve 14:30 hodin. Děkujeme za pochopení.

Turistický kroužek

Turistický kroužekTuristický kroužek při ZŚ Mašovice zve děti na výlet do Znojma ve čtvrtek 17. listopadu, kdy se zúčastní Dne otevřených dveří radnice.
Sraz všech dětí je v 10:34 hodin na autobusové zastávce.
Návrat autobusem, odjezd ze Znojma, linka 817 ve 13:00 hodin.
Co vše můžeme navštívit, si přečtěte zde:
http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/den-otevrenych-dveri-radnice-znojmo-41051/

DRACI Z MAŠOVIC

Vyleť, dráčku, do oblak,
zamávej nám z výšky,
usmívej se na děti
a mašovické stříšky...

Takhle nějak by mohla vypadat básnička, která by jednoduše popisovala dění na louce ...
Více informací

Máme rádi zvířata, zvířata, zvířata.... a taky vlastivědu!

Jak si vedeme ve vlastivědě a co nás baví? Čtěte: Více

28. 10. 1918

V pátek 28. 10. slavíme významný státní svátek, kdy si připomínáme 98 let ode dne vzniku samostatného československého státu. Je velmi důležité, aby si děti uvědomovaly historické souvislosti a v dnešní velmi často negativně naladěné společnosti dokázaly pojmenovat, proč jsou rády Čechy a Češkami. ...
Více informací

Podzimní tvoření

Podzimní tvořeníPodzim nás zastihl připravené. A protože i ten letošní hraje všemi barvami, ve škole kreslíme, lepíme, stříháme, počítáme úrodu, sklízíme jablka i kaštany, vítáme Halloween a vydlabáváme dýně.
Tešíme se na večerní stezce!

Třeťáci cestují po světě

Všechny třeťáky v letošním školním roce bude provázet celotřídní projektová hra Cestujeme po světě.  Na začátku školního roku dostaly děti figurky, které budou poznávat svět a sbírat vlaječky prozkoumaných států. Děti mají k dispozici mapu světa, ve které si v průběhu roku budou vybarvovat státy, ...
Více informací

My English Diary

V pátém ročníku jsme si s dětmi založili osobní deníky v angličtině. Více

English day

English day

 

Úterý 18. října se stalo dnem anglickým, a to doslova na celé naší škole.

Již od samého rána měly paní kuchařky napilno. Připravovaly nám totiž typickou anglickou snídani. Děti ochutnaly ham and eggs, toasty, cereálie, arašídové máslo, pravou pomerančovou hořkou marmeládu, skotské sušenky, octové brambůrky a samozřejmě čaj s mlékem.

 

Ve všech třídách bylo rušno. Zpívaly se anglické písničky, poslouchali se Beatles a poznáme také hymnu Velké Británie God save the Queen. Ti nejmenší zahráli a zazpívali písničku o anglickém autobuse, ti starší se dozvěděli mnoho zajímavého o Londýnském požáru nebo anglických spisovatelích. Třeťáci upekli pravé nefalšované anglické muffiny podle anglického receptu. Sestříhali jsme video, na kterém malé kuchaře můžete zhlédnout.

V matematice jsme převáděli libry na koruny a počítali vzdálenosti mezi městy. Celý den jsme završili výrobou mapy Velké Británie a červeného doubledeckeru, které nám na školní chodbě budou připomínat to nejdůležitější, co je ve Velké Británii k vidění. Žáci 4. a 5. ročníku si v hodině matematiky a přírodovědy vyhledávali zajímavé informace o Anglii (např. již zmíněné převody měny, vzdálenosti mezi městy, nejvyšší horu, nejdelší řeku atd.). Na závěr si v pracovních činnostech vytvořili magické Londýnské oko. Kromě spousty důležitých slovíček jsme si odnesli zážitky ze společné práce, při které jsme museli vyhledávat, spolupracovat a komunikovat jako praví angličtí gentlemani. Podle reakcí dětí, spokojeného pomlaskávání u snídaně a svačinky, rozesmátých tváří a hodnocení v dalších hodinách můžeme říct, že jsme si celý den užili na sto procent, a i když nás kromě typické anglické snídaně provázelo také typické anglické počasí (čti pršelo a byla mlha), English Day se povedl na podtrženou jedničku.


 

Zájezd do Prahy

Dne 6. prosince 2016 mají žáci 3.-5. ročníku naší školy možnost zúčastnit se zájezdu do Prahy. Odjezd autobusu bude v 6.05 /po příjezdu linkového autobusu/ od budovy školy v Mašovicích, příjezd ...
Více informací

Co nás čeká?

18. října - Celoškolní projektový den English Day

25. října - Dýňová stezka v 18:00 hodin

26. - 28. října - Podzimní prázdniny

1. listopadu - Drakiáda, upravíme podle počasí

8. listopadu - Rodičovské schůzky v 16:30 hodin

13. listopadu - Setkání s mašovickými důchodci v sále OÚ. Vystoupí děti 1. ročníku a pěvecký sbor.

27. listopadu - ROZSVĚCOVÁNÍ vánočního stromu v Mašovicích od 16.00  - účast pěveckého kroužku.

6. prosince
- Zájezd do Prahy na muzikál Alenka v kraji zázraků

16. prosince  - Vánoční besídka v 16:00 hodin.

Ředitelské volno vyhlašuje paní ředitelka na pátek 18. listopadu a středu 21. a čtvrtek 22. prosince. Vánoční prázniny pak začínají v pátek 23. 12.

Logická olympiáda 2016

Mensa ČR již devátým rokem pořádá soutěž Logická olympiáda. Jejím cílem je doplnit nabídku oborových olympiád o soutěž zaměřenou na logiku. Soutěž samotná nevychází jen ze znalostí nabytých při ...
Více informací

Plavání v letošním školním roce

I v letošním školním roce budou žáci 3. a 4. ročníku jezdit na jaře do plavání. Cena samotného kurzu je 600Kč, cestovné je 200Kč a pronájem bazénu je hrazen z obecních prostředků. Po ukončení kurzu dostanou děti potvrzení pro zdravotní pojišťovnu o absolvování plaveckého výcviku a rodiče si mohou nechat kurzovné od své pojišťovny proplatit.

Organizace začátku školního roku

Organizace začátku školního rokučtvrtek 1. září - 8:00 hod. - slavnostní zahájení školního roku v tělocvičně a posléze v jednotlivých třídách, odchod domů
pátek 2. září - 8:00 - 11:30 hod. - třídnické práce
týden od 5. -  9. září - výuka dle rozvrhu. Tento týden nebudou mít děti odpolední vyučování. Pondělí a úterý 4 vyučovací hodiny

Anglický jazyk ve školním roce 2016/2017

Více

Slavnostní zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního rokuSlavnostní zahájení školního roku s uvítáním prvňáčků proběhne ve čtvrtek 1. září v 8:00 hodin v tělocvičně školy za účasti pana starosty, MVDr. Libora Jurky.
TĚŠÍME SE NA VÁS!

Školní výlet

Školní výletJedno z posledních červnových školních pondělků se všechny děti se svými učitelkami vydaly na dlouho očekávaný školní výlet do ZOO Lešná. I když nám zrovna nepřálo počasí, výlet jsme si velmi užili. Největší úspěch u dětí mělo jednoznačně krmení a hlazení rejnoků. Při této aktivitě děti prokázaly velkou odvahu a odnesly si neopakovatelný zážitek. Uvítali jsme také velmi zajímavé povídání průvodců, kteří přidali nejednu perličku ze života kotulů, chápanů, hyen nebo mravenečníků. Cesta domů probíhala v uvolněné atmosféře za doprovodu kytary a písniček.

Závěr školního roku

Závěr školního roku20. 6. - školní výlet. Odjezd po příjezdu druhé linky autobusu z Bezkova (7:25). Návrat do 17 hodin.
24. 6. - odevzdávání učebnic (2. - 5.  ročník)
25. 6. - oslavy 970. výročí vzniku obce Mašovice od 16 hodin. Sraz dětí v 15:30 u OÚ v Mašovicích. Pro děti je zajištěno občerstvení
27. 6. - vydávání učebnic
28. 6. - sportovní miniolympiáda v lese, na sebe sportovní oblečení a obuv. Akce bude trvat do 12 hodin, poté konec vyučování.
30. 6. - slavnostní ukončení školního roku v tělocvičně školy za účasti starosty obce Mašovice MVDr. Libora Jurky, je možná také účast rodičů. Konec výuky v 9:00 hodin po vydání vysvědčení.

TURISTICKÝ KROUŽEK

TURISTICKÝ KROUŽEKTuristický kroužek při ZŠ v Mašovicích pod vedením paní Blanky Holcrové zve malé turisty na GEOCACHING, kdy se pomocí souřadnic pokusíme najít poklad a objevit zajímavé místo v blízkosti našeho okolí. Výlet se uskuteční v neděli 5. 6. 2016. Sraz je ve 13:00 hodin u ZŠ Mašovice, návrat do 17 hodin.

Naše škola s obcí žije

Naše škola s obcí žije

Jelikož se mílovými kroky blíží významné obecní jubileum, zamysleli jsme se i my u nás ve škole, jak přispíváme k příjemné atmosféře u nás v obci. A myslíme si, že se nemáme rozhodně za co stydět. Naše děti se pravidelně účastní mnoha významných obecních akcí a také nemálo vystoupení škola sama v průběhu roku chystá. Děti zpívají, tančí, hrají divadlo české i anglické a některé z nich se dokáží samy doprovodit na hudební nástroje. Během školního roku jsme potěšili rodiče, mašovické důchodce, děti v mateřské škole a spoustu občanů v Mašovicích, kteří nás rádi sledují a podporují. Na naší škole také působí Mašovický pěvecký soubor dospělých, který se již tradičně účastní mnoha kulturních akcí v Mašovicích a okolních obcích.

 

PŘEHLED VEŘENÝCH AKCÍ ŠKOLY V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE:

 

říjen

Dýňová stezka

listopad

Setkání s mašovickými seniory

 Zpívání na zahájení adventu

prosinec

Divadlo pro MŠ v Bezkově

Čertovská besídka

Vánoční koncert Mašovického pěveckého souboru dospělých

únor

Masopust

duben

Pěvecká soutěž DO RE MI

květen

Vystoupení pro maminky

červen

Vystoupení na oslavě k výročí založení obce

 

 

 

 

Plánované akce na duben, květen a červen

Plánované akce na duben, květen a červen

26. 4 -  akce Oblastní charity Znojmo "Úsměvy" pro žáky 1. - 3. ročníku. Odjezd do Znojma autobusem, sraz v 7:10 hod. u školy, příjezd v 11:30 hod., vybíráme 20 Kč na autobus.

29. 4. - začíná plavání pro 3. a 4. ročník,  po návratu oběd, 4. ročník se po obědě učí /Čj – čtení/. Po dobu plaveckého výcviku bude upravený rozvrh hodin.

5. 5. - Komplexní program primární prevence ve Středisku volného času ve Znojmě  pro žáky 4. a 5. ročníku, odjezd ráno v 7:15 druhým autobusem, návrat v 11:30. Vybíráme 30 Kč za program a autobus.

12. 5. - besídka ke Dni matek od 16:30 hodin v sále OÚ Mašovice. Pozor, vystoupení dětí proběhne ve čtvrtek, z organizačních důvodů došlo k posunutí o jeden den.

23. 5. - divadlo Znojmo, odjezd ve 12:30, návrat zvláštním autobusem v 15:30 ke škole.

24. 5.   se od 9 hodin fotíme. Skupinové foto: třída, celá škola 25 Kč, jednotlivci či kamarádi 1ks/20 Kč. Je nutno zapsat počet fotek a předem donést peníze /budeme vybírat od 10. května/.

31. 5. - Ke Dni dětí pojedeme do kina na film Kniha džunglí – cena filmu bude zlevněna pro školy na 70 Kč + 20 Kč autobus, od začátku května budeme vybírat 90 Kč. Film bude pro naši školu promítán od 8:00 v kině Svět ve Znojmě.

2. 6. - taneční představení ZUŠ Hrušovany nad Jevišovkou v 11.00 ve znojemském divadle. Délka představení: 70 minut, vstupné: 30 Kč za žáka + 20 Kč na autobus. Odjezd linkou v 10:25 do Znojma. Příjezd linkovým autobusem v 13:45 ke škole. Přespolní by přijeli linkou rovnou domů. Zájemci se nahlásí do konce dubna!!

 
20. 6. pojedeme na výlet do Zoo Zlín. Odjezd v 7:20 od budovy školy, předpokládaný příjezd bude kolem 17. hodiny. Vybíráme 360,- Kč, nutno se závazně přihlásit a zaplatit do konce května.

 
V týdnu od 6. do 9. 6. se uskuteční pro žáky 4. a 5. ročníku cyklovýlet do NP Podyjí. Termín bude dle počasí upřesněn. Nutná přilba, kolo musí splňovat bezpečnostní parametry.

Projektové dny u prvňáčků

Co se dělo u prvňáčků a jaké strávily děti únorové a březnové dny ve škole, se můžete podívat v kolonce třídy - Třída I., pod informacemi o aktuálním učivu. Více

DO RE MI

DO RE MIZveme všechny rodiče a přátele školy, aby přišli podpořit všechny zpívající děti v pátek 1. dubna
v 16 hodin do sálu obecního úřadu v Mašovicích. Zazní písničky lidové, umělé i moderní.

Těší se na Vás děti, paní učitelky i porota!

Přehled plánovaných školních akcí na březen, duben a květen

Přehled plánovaných školních akcí na březen, duben a květen

BŘEZEN

17. – 23. 3.Barevný týden

Žáci přijdou v tyto dny v barvě dle plánu. Před Velikonočními prázdninami proběhne vyhodnocení nejlepších tříd.

Čtvrtek 17. 3. –červená

Pátek 18. 3. – žlutá

Pondělí 21. 3. – modrá

Úterý 22. 3. – zelená

Středa 23. 3. - vzorovaná (proužek, puntík nebo kostka)

22. březnaVelikonoční dílna pro děti.

Proběhne v úterý od 12:00 do 14:30 hodin. Děti budou pracovat ve skupinách. Jednotlivé učitelky dětem dají případný seznam věcí, které budou na dílnu potřebovat (vyfouknutá vajíčka, proutky atd.)

24. 3. – 28. 3. – Velikonoční prázdniny

Matematická soutěž KLOKAN – proběhne v průběhu měsíce března v hodinách matematiky

DUBEN

1. dubnaPěvecká soutěž DOREMI

Tradiční soutěž ve zpěvu proběhne od 16 hodin v sále OÚ v Mašovicích za účasti široké veřejnosti a odborné poroty. Těšíme se na Vás!

4. dubnaDivadlo ve Znojmě: O čarodějné krčmě

Společný odjezd ve 12:30 hodin, návrat kolem 15:30 hodin ke škole.

5. dubnaPřednáška pro žáky 4. a 5. ročníku na téma Zneužívání návykových látek v průběhu 4. vyučovací hodiny

18. dubnaSběr papíru

Akce se zúčastní žáci 2. až 5. ročníku od 8 do 10 hodin v obci Mašovice.

19. dubnaRodičovské schůzky od 16:00 hodin do 17:30 hodin.

 

29. dubna – Začíná plavání pro žáky 3. a 4. ročníku

KVĚTEN

5. května – Preventivní program Kamarád pro 4. a 5. ročníky v Centru volného času ve Znojmě

13. května – Vystoupení pro maminky v sále OÚ v Mašovicích od 16:30 hodin.

Sportovní kroužek

Sportovní kroužekOd úterý 9. února bude pro děti otevřen Sportovní kroužek s paní Veškrnovou. Kroužek bude probíhat každé úterý od 14 hodin do 15 hodin. Přihlášení dítěte do kroužku prosím potvrďte písemně do deníčku.

Masopust

MasopustV sobotu dne 6. února 2016 se bude konat masopustní průvod obcí.
Sraz masek a harmonikáře bude v 9:00 u obecního úřadu, předpokládaný konec akce bude kolem
15. hodiny v hospůdce U Cvrčka u bytovky. Prosíme rodiče, aby děti byly teple oblečeny a aby sehnali dětem masky. Budeme rádi, když se akce zúčastní i přespolní děti, uvítáme mezi sebou rodiče či ostatní občany.

Zkrácené vyučování

V úterý 2. února proběhne z důvodu zápisu do první třídy zkrácené odpolední vyučování. Děti budou končit výuku ve 12:50 hodin.

Předávání vysvědčení

Předávání vysvědčeníVe čtvrtek 28. ledna dostanou děti v průběhu 4. vyučovací hodiny pololetní vysvědčení. Dojíždějící děti mohou odjet autobusem v 11:15 hodin. Konec vyučování pro všechny ostatní děti je v 11:30 hodin. Kroužky již v tento den nejsou.
Všechny děti si ve čtvrtek do školy přinesou fóliové složky na vysvědčení, které v pondělí zase přinesou zpět do školy.

Přezkoušení individuálně vzdělávaných žáků

V pondělí 18. ledna proběhne přezkoušení individuálně vzdělávaných žáků v ZŠ Mašovice od 13:00 hodin.
Žáci si s sebou přinesou žákovské portfólio, psací potřeby, cvičební úbor a přezůvky.

Konzultační hodiny

V úterý 12. ledna proběhnou konzultační hodiny s rodiči v době od 15:30 do 17:00 hodin.

4. ledna jedeme do divadla

4. ledna jedeme do divadlaV pondělí 4. ledna pojedeme s dětmi do divadla ve Znojmě na pohádku O princezně se zlatou hvězdou na čele. Odjíždět budeme společně ve 12:30 hodin autobusem do Znojma. Předpokládaný návrat bude v 15:30 hodin ke škole. Dojíždějící děti, které mohou, si vezmou telefon, aby Vás případně mohly informovat a upřesnit návrat, pokud si je budete vyzvedávat. Děkujeme.

Krásné Vánoce

Krásné VánocePřejeme všem dětem i jejich rodičům a prarodičům krásné prožití vánočních svátků v kruhu rodinném a do celého nového roku pevné zdraví!

Čertovská besídka

Čertovská besídkaZveme všechny rodiče, prarodiče a přátele školy na Čertovskou besídku.

Kde? V sále OÚ v Mašovicích
Kdy? V pátek 11. prosince v 16:30 hodin

Program: Pásmo básniček a tanečků dětí 1. ročníku

            Nezbedná pohádka - čertovské divadlo žáků 4. a 5. ročníku

                Sněhurka a 14 trpaslíků - anglické divadlo s českými písničkami dětí 2. a 3. ročníku

                Taneční a pěvecké vystoupení

Pozor, změna!

Žáci 4. a 5. ročníku se nezúčastní plánované úterní akce Dne her na ZŠ Prokopa Diviše v Příměticích.
Z organizačních důvodů jsme byli nuceni přesunout Čertovskou besídku na pátek
11. prosince. Celý tento týden bude proto částečně věnován nácviku vystoupení v sále OÚ.

Krajská hygienická stanice Brno informuje o infekčním onemocnění

Krajská hygienická stanice Brno informuje o infekčním onemocnění

Čertovská besídka

Čertovská besídka
Čertovská besídka
V pátek 11. prosince zveme všechny rodiče, prarodiče a přátele školy do sálu OÚ v Mašovicích na tradiční předvánoční vystoupení dětí z naší školy. Děti předvedou pásmo básniček a tanečků, vánoční písničky vám zazpívají děti pěveckého kroužku a uvidíte také dvě divadelní představení.
Začátek je v 16: 30 hodin.
Těšíme se na Vás!
 

Divadlo 23. listopadu

Divadlo 23. listopadu

V pondělí pojedeme s dětmi do divadla ve Znojmě na pohádku Brouk Pytlík. Odjíždět budeme společně ve 12:30 hodin autobusem do Znojma. Předpokládaný návrat bude v 15:30 hodin ke škole. Dojíždějící děti, které mohou, si vezmou telefon, aby Vás případně mohly informovat a upřesnit návrat, pokud si je budete vyzvedávat. Děkujeme.

Zima v první třídě

Co probírají čtvrťáci a páťáci?

V rubrice Třídy se dočtete o aktuálním učivu třídy nebo si můžete prohlédnout fotografie povedených prací. Informace jsou průběžně aktualizovány.

Jak se daří našim prvňáčkům

Už jsou tomu dva měsíce, kdy prvňáčci nastoupili poprvé do školy. Netrvalo dlouho a rychle si přivykli na nové prostředí.  Stali se sebevědomými školáky. Více informací naleznete v sekci Třídy - Třída I.

Podzim v naší škole

Prosíme všechny děti, aby v úterý 20. října přišly do školy oblečeny v barvách podzimu.

Pozvánka do turistického kroužku

TURISTICKÝ KROUŽEK při ZŠ v Mašovicích zve malé turisty na další procházku

18. 10. 2015

PODZIMNÍ ŠIPKOVANÁ KOLEM MAŠOVICKÉ STŘELNICE
sraz: 13.00 hod. u školy v Mašovicích
návrat: do 17.00 hod. stejné místo
Doporučení a výbava:
malá svačina, pití, pevná obuv a vhodné oblečení

Blanka Holcrová

Plánované akce v říjnu a v listopadu

Dnes jsme bohužel museli kvůli špatnému počasí zrušit plánovanou drakiádu. Děti si draky nechají ve třídě, pokud mají doma, mohou si do školy přinést. Jakmile nám to počasí umožní, vyběhneme na kopec přímo z vyučování v nejbližších dnech.

DRAKIÁDA

DRAKIÁDA

Tato oblíbená akce proběhne 13. října od 14 hodin v Mašovicích na kopci nad rybníkem. Akce se mohou účastnit i menší děti, účast rodičů i prarodičů je vítaná! Akce se bude konat asi do 16 hodin. Draky si již můžete chystat!

Co nás čeká? – ČERVEN

Červen a závěr školního roku

Vážení rodiče, z důvodu přesunu miniolympiády na čtvrtek a vyhlášení výdledků v poslední den školy je nutné, aby v pátek 26. června přišly děti do školy už v 7:30 hodin. Konec vyučování bude kolem 9 hodiny, dojíždějící odjedou autobusem a místní děti odcházejí domů hned po rozdání vysvědčení.
 •   2. 6.  – Výlet na kole do NP Podyjí pro 4. a 5. ročník
 • 10. 6. – Návštěva divadelního představení ve Znojmě
 • 10. 6. – Focení tříd
 • 10. 6. – Slavnostní ukončení činnosti pěveckého kroužku
 • 11. 6. – Celoškolní výlet na hrad Buchlov a do archeoskanzenu v Modré. Odjezd autobusem od školy v 7:00 hodin, příjezd asi kolem 17. hodiny.  S sebou jídlo a pití na celý den, kšiltovku, opalovací krém, pláštěnku, sportovní  oděv a obuv, kapesné, igelitový sáček.
 • 22. 6. - Kino s pohádkou Sedmero krkavců. Cena představení je 80Kč, škola každému žáku přispěje 30Kč za sběr papíru, vybíráme 50Kč + 20Kč na autobus. Odjíždět budeme v 7:18 hodin od školy, začátek představení je v 8:00 hodin.
 • 24. 6. – Miniolympiáda žáků naší školy, celodenní akce, děti si s sebou vezmou sportovní oblečení a obuv, kšiltovku
 • 26. 6. – Slavnostní ukončení školního roku, předání vysvědčení

V průběhu měsíce června vybíráme částku 250Kč na sešity, výkresy a barevné papíry na příští školní rok.

Co nás čeká? – KVĚTEN

 • 15. 5. 2015 – Vystoupení ke Dni matek, OÚ Mašovice, začátek v 17 hodin
 • 19. 5. 2015 – Sběr papíru pro 2. - 5. ročník v obci Mašovice od 8 hodin. Děti, které mohou, přivezou ráno ke škole vozíky, sběr bude probíhat do 10 hodin, poté výuka.
 • 21. 5. 2015 – akce NP Podyjí, celoškolní pobyt v přírodě, ráno vyjedeme autobusem v 6:35 hodin do Čížova, podíváme se do Hardeggu, zpět pojedeme ve 12:30 hodin, děti si s sebou vezmou jídlo a pití na celý den, sportovní obuv a oblečení, pláštěnku a psací potřeby.

ŘEDITELSKÉ VOLNO!

Na dny 26. a 27.10. vyhlašuje paní ředitelka ředitelské volno, které bude předcházet státnímu svátku a podzimním prázdninám.

Pozor - změna Dne Země!

Příští týden dochází ke změně Terénní výuky a Dne Země. Podle původního plánu byl Den Země spojen s Karolinka Kap(ut)em ve středu 22. dubna. Naše škola se rozhodla přjmout nabídku DDM ve Znojmě, která nám zajistí kompletní program Dne Země ve čtvrtek 23. 4.

Program bude tedy následující.

Středa 22. 4. - Karolinka Kap(ut) - zúčastní se vybraní žáci, odjezd v 7:15 hod. od školy, návrat 11:15, pokračuje 5. vyučovací hodina + pěvecký kroužek

Čtvrtek 23. 4.  - všichni žáci se zúčastní Dne Země v DDM ve Znojmě, odjezd v 7:15 hod. do Znojma, kino + program DDM, s sebou sportovní oblečení, svačinu a pití. Po návratu pokračuje výuka a kroužky.

TURISTICKÝ KROUŽEK při ZŠ v Mašovicích zve malé turisty na další procházky:

19.4.2015 - JARO KOLEM NAŠEHO DOMOVA
Trasa: Mašovice - Andělský mlýn - Čertův mlýn - Králův stolec - Kočičí údolí -
Hradišťské Terasy - Hradiště
Sraz: 13.00 u školy v Mašovicích
Více informací

RODIČOVSKÉ SCHŮZKY

Proběhnou v úterý 10. listopadu od 16:00 hodin ve třídě II.

Barevný týden

Barevný týden

V týdnu od 13. 4. do 16. 4. proběhne na naší škole BAREVNÝ TÝDEN, kterým oslvavíme přicházející jaro a s ním spojené barvy, které v přírodě budeme stále častěji objevovat. Prosíme všechny děti, aby v uvedené dny přišly v těchto barvách:

 

Pondělí

červené

Úterý

zelené

Středa

modrá

Čtvrtek

pruhovaný

 

PLAVECKÝ VÝCVIK

Od 17. 4. 2015 začíná plavecký výcvik pro žáky 3. a 4. ročníku. Žáci budou potřebovat plavky, ručník, děvčata s delšími vlasy plaveckou čepici, svačinu, popřípadě drobné na občerstvení po plavání. Doporučujeme mít všechny tyto věci v batůžku na záda. Je vhodný i igelitový sáček, do kterého si děti po plavání uloží mokré věci. Jelikož je plavání v rámci TV, bude po tuto dobu pozměněn rozvrh hodin, který bude dětem vlepen do ŽK.

Klub deskových her

Herní klub je zaměřen zejména na hraní deskových her, ačkoli jeho aktivity přesahují hraní her. Klub nabízí vhodnou alternativu pro využití volného času a příležitost k navazování nových přátelství. ...
Více informací

TERÉNNÍ VÝUKA

Ve středu 22. dubna bude v rámci mezinárodního Dne Země probíhat terénní výuka se sportovním zaměřením. Všichni žáci naší školy odjedou ráno do Znojma, kde se vybrané děti zúčastní 9. ročníku „Karolinka kap(ut)u“  v Karolininých sadech. Tuto akci spojíme s procházkou po Gránickém údolí a s výukou přímo v terénu národního parku Podyjí.

Děti si připraví sportovní oblečení a obuv, svačinu, pití, pláštěnku, popř. malé kapesné + 20Kč na autobus.

Ekologická vycházka

Ekologická vycházka

Ekologické odpoledne 4. a 5. ročníku začalo velkými přípravami. Děti se vybavily nezbytnými rukavicemi, odpadovými pytli a většina si vyrobila speciální náčiní k napichování odpadků. Všichni  pracovali s velkým nadšením a byli překvapeni kolik toho v přírodě našli. Na závěr dne jsme si společně zopakovali, kam příslušný odpad patří.

BESEDA O PRVNÍ POMOCI

Dne 28. dubna proběhne na naší škole beseda o první pomoci s lékařem záchranné služby ve Znojmě. Děti 2. až 5. ročníku budou seznámeny se zásadami správné pomoci v době odpoledního vyučování.

Aktuální učivo

Aktuální učivo

Český jazyk: 5. ročník

Opakování koncovek podstatných jmen a shody podmětu s přísudkem (Husy na dvoře štěbetaly. Psi se vrhli na kosti.) V pátek 10.2.budeme psát diktát na ženský a střední rod, 17.2. budou žáci psát diktát na mužský rod (koncovky, vzory).  Od pondělí 20.2. začneme přídavná jména – druhy, mluvnické kategorie (rod, číslo, pád, vzor). 

Ověřovací menší prověrky budou i na určování pádů a vzorů podstat. jmen a také na slovní druhy. Budeme se doplňovacími cvičeními vracet i k vyjmenovaným slovům.

Geometrie: 5. ročník

Učivo konstrukce pravoúhlého trojúhelníku se bude nyní  opakovat, dále zopakujeme učivo osové souměrnosti – osově souměrné útvary, písmena, doplnění obrázků s využitím osové souměrnosti.

Vlastivěda – 4. a 5. ročník

Selské bouře, Jan Sladký Kozina – propojujeme s literární výchovou (četba z čítanky,z  Obrázků z českých dějin). Život panstva na zámcích, poddaných ve městech, na vesnicích po třicetileté válce. Žáci by měli umět zcharakterizovat vlastními slovy život lidí v tomto období.

 Čeká nás velmi zajímavé téma  - období BAROKA, dále osobnost Jana Amose Komenského a způsob výuky dětí v tomto období (žáci budou na toto téma zpracovávat projekt): 

1) Dětství a mládí Komenského – kde se narodil, kdo byl jeho otec, matka, sourozenci (Šťastná, Držmíšková)

2) Školy, ve kterých se Komenský učil a kde všude studoval (Hoch, Kliková)

3) Dospělý život Komenského v Čechách – čím se stal, jestli se oženil, co se stalo s jeho rodinou (Janoušek, Doležal)

4) Emigrace Komenského, kde všude ve světě působil a čeho zde dosáhl (Nahodilová, Holcrová)

5) Dílo Komenského – o čem psal, názvy jeho knih (Badinková, Valová)

6) Hlavní zásady Komenského při vyučování žáků a názvy spisů, kde se této problematice věnoval (Foral, Havlíček)

7) Stáří Komenského, kde umírá, kde je pohřben, jeho odkaz dalším generacím (Čech, Klika)

8) Komenský  - poslední biskup jednoty bratrské – jeho duchovní odkaz, náboženské dílo (Coufalová, Čechová)

9) Proč se říká Komenskému „Učitel národů?“ (Sedláček)

Vlastivěda

VlastivědaMusím konstatovat, že hodiny vlastivědy, kdy probíráme dějepisnou část učiva, děti baví. Mají i pěkně vedené sešity, zápisy látky střídají  kresby, vlepované materiály apod.  Vlastivědné učivo je rozděleno do větších celků, nyní probíráme Velkomoravskou říši, čekají nás Přemyslovci.  Učivo vhodně doplňujeme projektovými pracemi /např.Keltové/, kdy žáci samostatně vyhledávají informace na počítači, v hodinách pracovního vyučování /např. stavba oppida/, i v hodinách čtení četbou z pověstí, z čítankové četby a z Obrázků z českých dějin a pověstí.

Keltské oppidum

Na základě znalostí o Keltech si žáci 4. a 5. ročníku zkusili postavit na školním dvoře keltské oppidum. Na stavbu jim sloužil materiál, který si nasbírali na odpolední přírodovědné vycházce.

Co nás čeká? – DUBEN

Duben věnujeme přípravám na Velikonoce, malujeme vajíčka a zdobíme školu jarními motivy.

 • 1. 4. 2015 – 1. ročník: Projektový den „Velikonoce“
 • 9. 4. 2015 – DDM Znojmo – preventivní program pro 4. a 5. ročník
 • 10. 4. 2015 – Tradiční pěvecká soutěž DOREMI, sál OÚ Mašovice, začátek v 17 hodin
 • 13. - 17. 4. 2015 - Barevný týden
 • 14. 4. 2015 - Rodičovské schůzky, informace o prospěchu a chování, začátek v 16 hodin
 • 14. 4. 2015 – 4. a 5. ročník: Návštěva Jihomoravského muzea v rámci výuky přírodovědy. Program „Výletníci aneb toulky znojemskou přírodou“
 • 17. 4. 2015 - začíná plavání pro 3. a 4. ročník
 • 21. 4. 2015 – 1. ročník: Návštěva Jihomoravského muzea v rámci výuky prvouky. Program „Příběh domu č. 11“

Konečně jsme se dočkali zimy

Zima v první tříděZima v první třídě

Hra na reportéry

Hra na reportéry

Hra na reportéry

Před podzimními prázdninami jsme si zahráli na reportéry. Aby se žáci lépe poznali, byli rozděleni do dvojic a měli za úkol zjistit o svém spolužákovi některé údaje, např. jaké je jeho oblíbené jídlo, oblíbený zpěvák, kniha, zvíře, čím by chtěl být, až vyroste apod. Shromážděné údaje pak žáci použili při sestavování charakteristiky spolužáka. Podle napsaných charakteristik jsme naopak hádali, o kterého spolužáka se dle popisu jedná. Pomohl nám i obrázek, který každý pod charakteristiku namaloval. I tak to byla zajímavá hodina a žáci mají k sobě zase o trochu blíž, protože do dvojice nebyli vybíráni největší kamarádi, ale spíše žáci, kteří toho moc o sobě nevěděli. Myslím, že kolektivu dětí ve třídě to velmi prospělo. Dozvěděli se o sobě navzájem velmi zajímavé věci….

Učivo - duben

Učivo - duben

Plán práce v 5. ročníku – do konce května

Český jazyk:

 Procvičujeme učivo větné skladby: podmět + přísudek, druhy podmětu (holý, rozvitý, několikanásobný, nevyjádřený, všeobecný), učivo číslovek – skloňování dva, oba, tři, čtyři, pět.

Diktáty: čárky v souvětí, shoda podmětu a přísudku (typ „děti odešly a my jsme přišli, koťata se vyhřívala, stromy se zelenaly)

OPAKOVÁNÍ: druhy zájmen a číslovek

Matematika:

Geometrie: procvičování konstrukcí pravoúhlého trojúhelníku, čtverce, obdélníka, úhlů, kosočtverce, kosodélníka, osově souměrné útvary – vyznačení os souměrnosti útvarů

Algebra: slovní úlohy s desetinnými čísly - násobení a dělení 10, 100,1000, násobení a dělení přirozeným číslem (typ 0,65x5, 4,55:5 atd.). Opakujeme sčítání a odčítání desetinných čísel.

 Plán práce pro 4. ročník – do konce května

Český jazyk:

Procvičujeme učivo větné skladby: podmět + přísudek, druhy podmětu (holý, rozvitý, několikanásobný, nevyjádřený, všeobecný), probíráme shodu podmětu a přísudku (typ děti se učily – ty děti, koně se pásli – ti koně, rodiče mě chválili – ti rodiče).

Opakování: koncovek podstatných jmen a vyjmenovaných slov

Diktáty: čárky v souvětí, koncovky podst. jmen (se psy, vedle slámy, jmelí……), poté budou diktáty i na shodu podmětu a přísudku (ženy si sedly, muži přišli)

Matematika:

Geometrie: procvičování konstrukcí pravoúhlého trojúhelníku, čtverce, obdélníka, vyznačení osy souměrnosti těchto útvarů

Algebra: Procvičování písemného dělení jednociferným činitelem ( typ 3654:8), písemné násobení dvojcif. činitelem (typ 3654x 14). Na tuto látku bude série prověrek. Dále budeme pracovat na slovních úlohách z Počtářských chvilek, netradičních úlohách, na přímé úměrnosti.

V závěru školního roku po závěrečných prověrkách /dne 13. a 16.  června/ se budeme věnovat v Čj i v Ma soutěžím a hrám, rébusům a kvízům.

Vlastivěda

Učivo je probráno v souladu s osnovami.
Probírané učivo: Evropa
Děti se naučily pracovat s mapou.
Závěrečnou prověrku budou oba ročníky psát 15. června.
Projekt Indiání

Projekt "Indiáni" - při probírání písmene Ii jsme si tak trochu zahráli na indiány ....

V matematice jsme počítali s indiánskými pírky, kreslili geometrické tvary na indiánské čelenky, které jsme si vyrobili ve výtvarné výchově. V hodině českého jazyka jsme se naučili indiánské říkanky a pokřiky uáááááá ...... Promítali jsme si obrázky s indiánskou tématikou a vysvětlili si slova totem, týpí.

Děti si projekt velmi užívaly, čelenky si chtěly nechat na hlavě i u oběda.

Já když na to přijde, tak i projektuji. Projektuji dobře, projektuji rád.

Parafrází slavné scény z filmu Anděl na horách bychom Vám chtěli představit únorovou projektovou činnost dětí v anglickém jazyce.  K čemu vlastně slouží takový projekt?Nejde jen o líbivý výraz pro ...
Více informací

Chystáme se na masopust

Chystáme se na masopustŽidi, slamění, klibny, klauni, pozvánky, blížící se družinový karneval... Chystáme se poctivě  :-)

My English Diary

V pátém ročníku jsme si s dětmi vytvořili osobní deník v angličtině. Uvodní stránka vypadá takto:

Co vytvoříš?
Sešit, který bude jen a jen Tvým osobním deníkem.Bude o Tobě, Tvé ...
Více informací

Poděkování za Den matek

Na stránkách třídy III. si můžete přečíst poděkování všem žákům 4. a 5. ročníku a jejich rodičům. Více

Poděkování

Pochvala za vystoupení ke Dni matek

   Chtěla bych touto cestou poděkovat všem rodičům za kostýmy, které s dětmi připravili na módní přehlídku, byly velmi nápadité a povedené. Dále děkuji i za to, že jste s dětmi i vy, rodiče, pracovali na textu, kterého nebylo málo, a přesto se vše zvládlo na jedničku. Je výborné, že se mohu na Vaši pomoc spolehnout a že naše nápady jsou díky dobře fungující spolupráci uskutečnitelné. Děti přišly i v odpovídajících kostýmech, můj dík patří v tomto směru především paní Coufalové, která nám sehnala mnoho nemocničního oblečení pro doktory, sestry i pro sanitáře. Děkujeme!!

   U všech žáků naší třídy je již vidět, že jsou jako herci ostřílení kabrňáci. Umíte s textem pracovat a vystihnout jednotlivé charaktery postav. Moc jste se mi všichni líbili, dali jste do hraní všechno a hlavně na vás bylo čitelné, že vás hraní baví a že je to pro nás zábava. Formujeme si tím i náš kolektiv, protože se musíme spolehnout jeden na druhého, při nácviku jsme zažili spoustu komických situací, kdy jsme se spolu opravdu nasmáli. Tak trochu s nostalgií si dnes páťáci uvědomili, že toto byla jejich poslední besídka, že si už spolu divadlo nezahrajeme, aspoň určitě už ne pro veřejnost…… Škoda, uběhlo to jako voda, moc mě to s vámi bavilo, věřte mi. Mám i radost z toho, že jednomu z vás, Martinu Čechovi, se podařilo zvítězit v silné konkurenci při konkurzu do znojemského divadelního souboru Martiny Výhodové,  uvidíme jej hrát v pohádce, která se nyní nacvičuje, a dokonce i v divadelní hře od Voskovce a Wericha  pro dospělé. Je to i ocenění mé práce, která mě moc těší a dělám ji velmi ráda. Hodně zdaru, Martine, ať se ti daří na prknech, které znamenají svět….

   A vy ostatní,  udělali jste všichni velký posun. Třeba se vám ještě poštěstí někde si zahrát. Pořád si plánuji, že až budu v důchodu, chtěla bych se věnovat ochotnickému divadlu v Mašovicích, možná se spolu ještě sejdeme a zahrajeme si spolu, třeba až budete dospělí………

Projekt Ekosystém pole

Během tohoto projektu si žáci osvojili znalosti o přírodním společenstvu - pole.

Nejdříve jsme se prostřednictvím projektové tabule seznámili s hlavními zástupci rostlin a živočichů, potom jsme luštili hádanky (samozřejmě polní), získané informace jsme využili při práci s počítačovým programem a na závěr jsme se rozdělili do skupin, z nichž každá měla za úkol zpracovat některého z živočichů a rostlin.

Už se těšíme na to, až budeme pozorovat a poznávat polní plodiny, plevele a živočichy v terénu.

Projekt Toulky minulostí

Projekt Toulky minulostí

Během jednodenního putování do minulosti jsme navštívili nejeden hrad a zámek alespoň prostřednictvím obrázků, pohlednic, fotografií a promítání.

Děti si přinesly vlastní fotografie a obrázky, které se snažily ostatním spolužákům popsat a říci o nich pár vět. Dozvěděly se, jaký je rozdíl mezi hrady a zámky, kdo tam žil, k čemu slouží dnes a jaké se vyskytují v jejich nejbližším okolí. Z písmen se pokusily složit název jednoho z nich a poskládat k němu obrázek. Na závěr si zkusily postavit část hradu, což se jim moc líbilo.

 

Projekt Hody, hody doprovody

Projekt Hody, hody doprovody

Týden před velikonočními svátky jsme seznamovali s jejich zvyky, tradicemi, učili se velikonoční koledy, počítali se zajíčkem, přiřazovali barvy ke dnům v týdnu, vyráběli hliněné květináčky na osení, učili se zasít řeřichu a mnoho dalšího. Na závěr škaredé středy jsme vyhodnotili nejrychlejší zajíčky v počítání.

Barevný týden v 1. třídě

Barevný týden v 1. třídě

Týden plný barev jsme si moc užili.

Děti chodily do školy s nadšením!!!! Každý den všem ukazovaly, co mají právě oni na sobě a kdo je víc barevný.

 

Všichni byli za velikou snahu odměněni.

Chtěla bych dětem a zvlášť rodičům moc poděkovat.

8. březen - MDŽ

8. březen - MDŽ

8. března si žáci 1. ročníku připravili pro naše paní učitelky, paní asistentku a paní kuchařku malé papírové překvapení - vyrobili barevné kytičky, které jim předali i s milým přáním.


Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družiněVe čtvrtek 25. února se družinové děti promění ve zvířátka v rámci karnevalového veselí, na které se tento týden připravují. Po skončení vyučování si děti v družině vyrábějí masky různých zvířátek, která spolu budou mezi 14:30 a 15:00 hodinou tancovat, soutěžit a hodovat. Ma akci se děti velmi těší!

Zápis do 1. třídy

Zápis do 1. třídyV úterý 2. února přivítáme na naší škole budoucí prvňáčky, kteří se přijdou zapsat a ukázat nám, jak jsou připraveni k nástupu do školy v příštím školním roce. Těčí se na ně všechny paní učitelky i děti z naší školy, kteří si pro ně připravily malé dárečky.

Tento den bude z organizačních důvodů zkrácené vyučování. Všechny děti budou odpolední vyučování končit ve 12:30 hodin.

Sněhové tvoření

Sněhové tvoření

Protože napadl první sníh a všichni jsme se z toho moc radovali, vydali jsme se (4. ročník) ve výtvarné výchově ven. Před školou jsme se pokusili o nejlepší sněhovou stavbu. S nadšením jsme se dali do práce ...... Za chvíli začaly vznikat opravdu krásné výtvory a to i navzdory neskutečně sypkému sněhu.

Aktuální učivo

Učivo 1. ročníku

Období

Český jazyk

 • Slabikář - probrána všechna písmena, zvyšování úrovně plynulost čtení a čtení s porozuměním, intonace vět
 • Přepis slov, vět, diktáty slov,
 • Písanka č. 4 - přepis slov, vět

 Matematika

 • Numerace do 20 - +- do 20, slovní úlohy, počítání na číselné ose, nákupy - práce s papírovými mincemi
 • Automatizace +- do 15
 • Procvičování geometrických tvarů a těles
 • Čtvercová síť, osa souměrnosti, křivé a rovné čáry, spojování bodů - práce s pravítkem

Prvouka

 • Místo, kde žijeme - název země, státní hymna a vlajka
 • Volný čas, povolání, nakupováníVybírame na pomůcky na školní rok 2015 / 2016

Vážení rodiče,

v průběhu měsíce června vybíráme částku 250Kč na sešity, barevné papíry a výkresy na příští školní rok.

Děkujeme.

Co nás čeká? - BŘEZEN

 • 20. 3. 2015 – Matematická soutěž Klokánek, žáci budou psát 1. vyučovací hodinu
 • 20. 3. 2015 – Beseda s ADROU pro žáky 4. a 5. ročníku, 9:45 – 11:15 hodin
 • 24.3.2015 - Povídání o Velikonocích s pracovníkem Jihomoravského muzea Znojmo. Beseda začne v 8:30 hodin a bude trvat 45 minut. Akce proběhne v prostorách školy.
 • 25. 3. 2015 – Divadlo Znojmo, odjezd 7:15 autobusem do Znojma, návrat kolem 10. hodiny
 • V průběhu měsíce března píšeme prověrky z hlavních předmětů, které shrnují učivo 3. čtvrtletí.

Nástěnka

V pondělí 29. 6. a
v úterý 30. 6. je ŘEDITELSKÉ VOLNO
obrázek
V pátek 26. června předáváme vysvědčení. Slavnostní zakonční školního roku proběhne bez přítomnosti rodičů za účasti pana starosty v 7:45 hodin.
Home škola Mašovice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy