Login

Uskutečněné akce školy

Miniolympiáda

Miniolympiáda

V úterý 28. 6. se v naší škole konala Miniolympiáda. Naše paní učitelky připravily pro děti dopoledne v lese plné různých sportovních disciplín. Na děti čekal terénní běh, skok do dálky, sprint, hod medicinbalem a hod na cíl. Spoustu legrace si také užily při nabírání vody na čas. Všichni se vzájemně podporovali a fandili si jako správní sportovci. Počasí nám přálo a dětem se den velmi líbil. Ve středu pak proběhlo slavnostní vyhlášení, kde byli malí sportovci odměněni spoustou medailí a jiných pěkných cen. Už se těšíme na další ročník, sportu zdar.

Plavání 3. a 4. ročníku

Plavání 3. a 4. ročníkuI v letošním školním roce chodili žáci 3. a 4. ročníku plavat do znojemských městských lázní. Děti absolvovaly kurz 10 lekcí  a během školního roku se na každý pátek velmi těšily. Musíme uznat, že většina dětí plavala výborně od samého začátku, a ti, kteří se zprvu poněkud ostýchali, udělali obrovský pokrok. Hodiny byly vždy pestré a aktivní, děti si vyzkoušely záchranu tonoucího, soutěžily, tančily, hrály si s nejrůznějšími pěnovými pomůckami a pilovaly svůj plavecký styl. Z poslední hodiny plavání si všichni odnesli zasloužené mokré vysvědčení.

Vystoupení k výročí založení Mašovic

Vystoupení k výročí založení MašovicV sobotu 25. června proběhnou oslavy k 970. výročí založení obce Mašovice.
Naše děti vystoupí u OÚ v Mašovicích s pásmem písniček od 16 hodin.
Děti, které dostanou lísteček, se tento den sejdou u OÚ v 15:30 hodin.
Prosíme rodiče o zajištění odvozu. Děkujeme.

Cyklovýlet

CyklovýletDne 7. 6. pojedou žáci 4. a 5. ročníku na cyklovýlet do NP Podyjí. Odjezd od školy je v 8:00 hodin, plánovaný návrat do 13:15 hodin. Škola za děti přebírá zodpovědnost po celou dobu výletu. Rodiče zodpovídají za bezpečný příjezd dítěte ke škole a návrat ze školy. Prosíme také o zajištění  bezvadného stavu kola a bezpečné cyklistické přilby. Děti si vezmou sportovní oblečení a obuv, svačinu a pití.

Holčičí párty ve školní družině

Holčičí párty ve školní družině

Ve čtvrtek 28. 4. proběhla v naší družině „Holčičí párty“. Jak už název napovídá, celé odpoledne patřilo našim slečnám a módě. Děvčata si připravila pěkné modely pro různé příležitosti. Z knihovny se pak stal salon krásy, kde se naše modelky společně líčily, česaly a strojily. Své outfity nám potom předvedly na módní přehlídce. Přestože se některé manekýnky zpočátku trochu ostýchaly, chůze po mole se jim pak tak zalíbila, že nám předvedly modelů hned několik. Porota, složená z našich chlapců, tak neměla snadný úkol. Nakonec však porotci vybrali z každé třídy nejzdařilejší model a na závěr všechny účastnice dostaly sladkou odměnu.

 

Poděkování za Den matek

Na stránkách třídy III. si můžete přečíst poděkování všem žákům 4. a 5. ročníku a jejich rodičům. Více

Pojďme si připomenout DO RE MI

Pojďme si připomenout DO RE MIVzpomínáte na soutěž DO RE MI, které se již tradičně účastní všechny děti naší školy? Víte, že se o naší škole říká, že jsme ta škola, kde každý zpívá? Byli bychom velmi rádi, kdyby nás tato pověst provázela i nadále, protože hudba je krásnou součástí našeho života a věříme, že dokáže pozitivně formovat vývoj všech dětí. Bez všech pochyb  dělá hudba život krásnější.
Pojďme si připomenout, jak to dětem na soutěži slušelo.

Za fotografie děkujeme rodičům Adama Pfeffera.

Úsměvy 2016

Úsměvy 2016V úterý 26. dubna byli naši žáci pozváni na krásnou akci Úsměvy 2016, pořádanou Oblastní charitou Znojmo. Děti 1. až 3. ročníku se ve sportovní hale setkaly s lidmi s postižením i bez postižení, zúčastnily se mnoha zábavných dílen, vylezly si na horolezeckou stěnu, prošly bludiště, nechaly se vyfotografovat a za splněné úkoly dostaly plný balíček dárečků. Protože tématem letošních Úsměvů byl film a pohádky, vydali jsme se do Znojma v různých pohádkových kostýmech, ve kterých jsme také odzpívali zahajovací písničku celé vydařené akce.
Za pozvání velmi děkujeme orgnizátorce setkání, paní Soně Foitové. Moc jsme si celé dopoledne užili!

Módní návrháři z 2. a 4. tříd

Módní návrháři z 2. a 4. tříd

V březnu si děti 2. a 4. ročníku zahrály na módní návrháře a v hodinách pracovních činností vytvořily módní outfit podle nejnovějších trendů a podle vlastní fantazie. Použily k tomu různé kousky látek, knoflíky, jehlu a nit. Své módní kreace vystavily na nástěnce a nechaly své spolužáky ze školy rozhodnout, kdo získá titul módního návrhářského talentu naší školy. A kdo se stává vítězem?

Nejvíce se dětem líbila modelka Mia návrhářky Elišky Držmíškové.

Na druhém místě se umístil návrh kovboje Matýska Jelínka a na třetím místě skončila manekýnka Karolínka Šťastné.

Gratulujeme! :-)

Více

Znojemský slavíček

Znojemský slavíčekVe středu 13. dubna vystoupily Anička Kliková a Hanička Čechová z třetího ročníku v sále Znojemské besedy spolu s ostatními 31 dětmi z celého znojemského okresu na tradiční pěvecké soutěži Znojemský slavíček.

Anička zazpívala písničku A vy páni muzikanti a Hanka si připravila písničku V širém poli studánečka.

Přestože se dívky neprobojovaly mezi 5 nejlepších postupujících do velkého finále, zaslouží obrovskou pochvalu za krásný čistý zpěv a vzornou reprezentaci naší školy!

Děkujeme!

Výsledky pěvecké soutěže DO RE MI

Výsledky pěvecké soutěže DO RE MIV pátek na apríla se v sále OÚ v Mašovicích sešlo neuvěřitelných 42 dětí z naší školy, aby potěšily oči i uši svých rodičů, babiček, kamarádů a odborné poroty. Celá soutěž se nesla v uvolněné atmosféře, žáci se navzájem podporovali a porota pečlivě hodnotila jejich zpěv a vystupování.
Velikou pochvalu mají všechny děti, které sebraly odvahu a před plným sálem předvedly, co si poctivě natrénovaly.
Porota neměla vůbec lehkou práci, ale nakonec se shodla na těchto výsledcích:

 

1. ročník

písnička

1. místo

Milan Coufal
Filip Škrdla
Jakub Komzák – Cena poroty

Vyletěla holubička
Já mám koně
If you´re happy

2. místo

Nela Pokorná
Andrea Motáčková

Žabička zelená
Když se zamiluje kůň

3. místo

Alena Badinková
Julie Korcová

Pod naším okýnkem
Brejličky

 

2. ročník

 

1. místo

Matyáš Foit

Černé oči

2. místo

Amálie Rašková
Jan Hřebeský

Kukačka kuká
Mravenci

3. místo

Zdeňka Doležalová

Ó řebíčku zahradnický

 

3. ročník

 

1. místo

Anna Kliková
Hana Čechová – Cena poroty

A vy páni muzikanti
My Bonnie

2. místo

Šimon Čech

Princezna ze mlejna

3. místo

Táňa Holcrová

Láska na sto let

 

4. ročník

 

1. místo

Jana Coufalová

Říkej mi táto

2. místo

Jan Klika

Doney Gal

3. místo

Vladimír Havlíček

Tři citrónky

 

5. ročník

 

1. místo

Martin Čech
Adam Pfeffer

Náměšť
Tři kříže

2. místo

Kristýna Skácelová
Hana Radová

Ty a já
Kukačka kuká
3. místo

Michal Šťáva

Pověste ho vejš


Všem dětem velmi gratulujeme k pěkným pěveckým výkonům a děkujeme za umělecké zpříjemnění pátečního odpoledne!

Barevný týden

Barevný týden

Od 17. března probíhal na naší škole barevný týden, který nás měl připravit na přicházející velikonoční svátky. Děti i paní učitelky trávily tyto barevné dny v červeném, žlutém, modrém, zeleném i vzorovaném oblečení. Bylo až neuvěřitelné, kolik slušivých outfitů, barevných doplňků a kousků oblečení děti do školy přinesly. Všechny ročníky sečetly jednotlivé kousky v požadované barvě dne, počet zprůměrovaly a porovnaly s ostatními třídami. Po velikonočních prázdninách vyhlásíme vítěznou a nejbarevnější třídu.

Pochvalu si zaslouží všechny děti, které rozzářily celou školu svým veselým a nápaditým oblečením. Děkujeme také všem rodičům za podporu!

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak nám to všem slušelo.

Velikonoční dílna

Velikonoční dílna

Předvelikonoční úterý jsme naše školní odpoledne strávili přípravou na Velikonoce. Děti byly rozděleny do malých skupinek a v jednotlivých třídách se věnovaly vyrábění velikonočních stojánků na vajíčka, závěsu s velikonočními motivy, talířků v podobě zvířecích symbolů Velikonoc nebo zdobení samotných vajíček netradičními technikami. Celé odpoledne jsme si užili a doufáme, že výrobky samotné přispějí k pohodové sváteční atmosféře. Krásné Velikonoce!

Činnostní učení ve třídě II.

Činnostní učení ve třídě II. Více

Zápis do 1. ročníku

Dne 2.2.2016 proběhl na naší škole zápis do 1. ročníku, ke kterému přišlo 11 dětí. Z tohoto počtu u dvou dětí požádali rodiče o odklad školní docházky, zapsáno jich je tedy na školní rok 2016/17 devět. Na zápis také dohlížela paní inspektorka z Krajského inspektorátu v Brně, p. Mgr. Ptáčková, jelikož na škole v této době probíhalo inspekční šetření. Konstatovala, že mašovická škola vytvořila rovné podmínky pro přijímání žáků k základnímu vzdělávání. Zápis probíhal formou rozhovoru s dítětem, děti plnily úkoly z oblasti jazykových, matematických i všeobecných dovedností, v závěru kreslily postavu. Ze zápisu si děti také odnesly dárek, který vyráběli žáci ve školní družině.

Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družiněVe čtvrtek 25. února se družinové děti promění ve zvířátka v rámci karnevalového veselí, na které se tento týden pečlivě připravují. Po skončení vyučování si děti v družině vyrábějí masky různých zvířátek, která spolu budou mezi 14:30 a 15:00 hodinou tancovat, soutěžit a hodovat. Na tuto akci se děti velmi těší!

Zápis do prvních tříd

Zápis do prvních třídZápis dětí do prvního ročníku pro školní rok 2016/2017 v ZŠ Mašovice bude probíhat v úterý
2. února od 14:00 hodin.


K zápisu budete potřebovat:

- rodný list dítěte
- občanský průkaz

Těší se na Vás všechy paní učitelky.

Čertovská besídka

Čertovská besídkaJak se dětem dařilo na Čertovské besídce, se můžete dočíst tady: Více

Hrajeme pro Mateřskou školu v Bezkově

Hrajeme pro Mateřskou školu v BezkověV pátek 11. prosince ráno vystoupí naši žáci před dětmi z bezkovské MŠ.
Prosíme všechny rodiče, aby v tento den děti vypravili do školy dříve, je nutné začít v 7:30 hodin.
Dojíždějící žáci mohou v pátek odjet ze školy autobusem v 11:15 hodin.
Kroužek florbalu v tento den není.

Začátek Čertovské besídky pro rodiče je v 16:30 hodin.

Vánoční dílna pro děti

Vánoční dílna pro děti V úterý 15. 12. proběhne na naší škole Vánoční dílna pro všechny děti v době od 12:00 do 15:00 hodin.
Děti budou pracovat ve skupinkách, postupně si projdou všechna stanoviště a výrobky si budou moci odnést domů.
 

Zpívaní v Mašovicích na zahájení adventu v sobotu 28. listopadu

Zpívaní v Mašovicích na zahájení adventu v sobotu 28. listopaduV sobotu dne 28. listopadu v 16:00 hodin bude v Mašovicích slavnostně rozsvícen vánoční strom. Děti z pěveckého kroužku mašovické školy nebudou u této akce chybět. Sraz žáků je v 15:45 hodin za prodejnou Jednoty, plánované jsou 4 písně. Vzhledem ke studenému počasí prosíme, abyste děti dobře oblékli. Akce se účastní pouze žáci z Mašovic a Bezkova, kteří jsou členy pěveckého kroužku.

Činnostní učení ve třídě II.

Poslední únorový týden strávily děti 2. a 3. ročníku hodiny matematiky zábavným činnostním učením, při kterém si prakticky osahaly pro mnohé abstraktní jednotky probíraných veličin. Celý týden se zaměřovaly na jednotky délky, hmotnosti, času, objemu, teploty a rychlosti. V hodinách matematiky vážily, odhadovaly, porovnávaly, odměřovaly, přelévaly a hodnotily svoje tipy. Tato činnost všechny děti velmi bavila a věřím, že si z ní odnesly přesně ty znalosti, které v následujícím půlroce budou potřebovat při výpočtech i převodech jednotek.

Projektový den Angličtina ve světě

V pondělí 16. listopadu pracovali žáci druhého a třetího ročníku na projektu Angličtina ve světě. Více

Zvířecí karneval ve školní družině

Krátce před jarními prázdninami proběhlo ve školní družině zábavné odpoledne, při kterém se děti proměnily ve zvířátka, aby si spolu zatančily a zasoutěžily. Jak to na našem karnevalu vypadapalo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Konzultační hodiny

V úterý 12. ledna proběhnou konzultační hodiny s rodiči v době od 15:30 do 17:00 hodin.

Pachatelé se vracejí na místo činu

Pachatelé se vracejí na místo činu
V pondělí 16. listopadu jsme měli na škole vzácnou návštěvu bývalých žáků naší školy. Děti využily ředitelského volna na svých současných školách a přišly pozdravit bývalé učitele i spolužáky. Účastnily se hodin s mladšími kamarády, prošly si prostory školy a povyprávěly o své nové škole. Jsme velmi rádi, že děti, které z naší školy v páté třídě odejdou, rády vzpomínají a často se vracejí. Je také velmi pěkné slyšet, že se jim na nových školách daří a přechod do šesté třídy zvládly velmi dobře a jsou výborně připraveny. To je pro nás všechny největší odměna!

Čertovská besídka

Čertovská besídka

V pátek 11. prosince jsme se rozhodli vzdát hold všem čertům i andělům a slavnostně přivítat přicházející Vánoce, kterých se spousta z nás už nemohla dočkat. Sál obecního úřadu v Mašovicích byl krátce po čtvrté hodině odpolední zaplněný do posledního místečka. Na děti se přišli v hojném počtu podívat rodiče, prarodiče, kamarádi i pamětníci a přátelé školy.


Čertovskou besídku zahájil svým vystoupením pěvecký kroužek a písničkou Vánoční strom nás uvedl do sváteční vánoční atmosféry.


Šikovné zpěváky vystřídaly tanečnice 3. až 5. ročníku vedené prvňáčkem Kubou Kobzákem. Děti svým tanečním vystoupením roztleskaly všechny přítomné v sále a z míry je nevyvedl ani malý technický výpadek.


Prvňáčci převlečení za čerty a čertice si s paní učitelkou Kociánovou připravili pásmo milých básniček i veselého tanečku a všem ukázali, jaký pokrok udělali od prvního září, kdy poprvé zasedli do školních lavic.


Potom už přišlo na řadu divadlo. Děti druhého a třetího ročníku si pod vedením paní učitelky Sajtlové upravily pohádku o Sněhurce a 14 trpaslících. Zaslouží si obrovskou pochvalu za skvělé zvládnutí třícetiminutového představení v anglickém jazyce, které trénovaly bezmála dva měsíce. Dokonce i druháci, kteří se učí angličtinu pouze v kroužku, zvládly s přehledem a krásnou výslovností své role nejenom odříkat, ale také zahrát tak, že pobavili přítomné v sále. Aby děti divadlo oživily a také zúročily svůj hudební talent, přidaly do pohádky několik českých písniček doprovázených klavírem, kytarou a ozvučnými nástroji. Druháček Honzík Hřebeský v roli zrcadla se postaral o to, aby s porozuměním neměl problém nikdo v sále a pohádku průbězně doplňoval českými vstupy. Výborný výkon předvedla třeťačka Anička Kliková v roli zlé kralovny, která se blýskla nejen skvělou angličtinou, ale také výrazným hereckým talentem, a Hanka Čechová v roli Sněhurky, která vyniká především jako velmi dobrá zpěvačka. Výborní byli také všichni trpaslíci, princ, myslivec i král.


Po anglickém divadle vystoupil opět pěvecký kroužek s několika písničkami a děvčata 1. a 2. ročníku se svým tanečním vystoupením, které s nimi nacvičila paní učitelka Kociánová.


V závěru vánočního podvečera se předvedli žáci 4. a 5. ročníku, na jejichž tradiční divadlo se již těšili všichni přítomní v sále. Tento rok si děti pod vedením paní ředitelky Bětíkové upravily Nezbednou pohádku od Josefa Lady, která se čerty jen hemžila. Celá třída opět předvedla neuvěřitelnou soudržnost, radost z každé věty, vtip, lehkost i hravost a bylo vidět, že si děti celé divadlo náramně užívají. Také tato pohádka byla plná písniček, které doprovázela na kytaru paní ředitelka Bětíková. V roli princezny Máni se předvedl výborný Martin Čech, Honzu si zahrál Adam Pfeffer a v roli Lucipera se blýskl Michal Šťáva. Obrovský potlesk na závěr téměř čtyřicetiminutové pohádky si zasloužilo všech 17 žáků - herců, kteří svým výkonem, krásnými kostýmy a především nadšením mnohokrát rozesmáli a roztleskali celý sál.


Úplný závěr patřil pěveckému kroužku a Mašovickému sboru dospělých, kteří se se všemi rozloučili písničkou Vánoce přijdou.


Celé páteční odpoledne se dětem vydařilo a doufáme, že přispělo ke kouzelné vánoční atmosféře, kterou jsme si nenechali zkazit ani téměř jarním počasím.


Za finanční hotovost, která se nám podařila během večera vybrat, jsme dětem nakoupili hračky do družiny i drobné dárečky pod vánoční stromeček a dort na třídní vánoční besídku.


Chtěli bychom také velmi poděkovat paní Evě Klikové a rodičům Adama Pfeffera za natáčení a fotodokumentaci celého představení!

 

 

11. prosince 2015

Mikuláš

Mikuláš
V pátek 4. prosince k nám na školu přišli Mikuláš, čerti a andělé.
Obešli všechny třídy, z Knihy hříchů přečetli, jestli mají dětí nějaké neřesti, a dali jim možnost vykoupit se básničkou nebo písničkou. Pár výtečníků se čerti pokusili nasoukat do pytle a odnést do pekla, ale hodní andělé a moudrý Mikuláš vždy včas zasáhli a všechny děti nakonec i přes nelibost čertů obdarovali balíčkem ovoce a perníků.
Jsme rádi, že nám i po návštěvě čertů zůstali všichni žáci ve škole, a pevně věříme, že se i v pondělí sejdeme v plném počtu, abychom mohli natrénovat naše vystoupení na Čertovskou besídku!

Třeťáci - autoři příběhů

V jedné listopadové hodině čtení si děti třetího ročníku zahrály na autory vlastních příběhů a pokusily se vymyslet příběhy podle svého vlastního scénáře. Některé děti vymyslely pohádku, jiné zvířecí příběh, některé popisovaly vlastní zkušenost nebo přání.

I když děti ještě zdaleka neznají všechny pravopisné jevy a zásady použití vhodných jazykových prostředků při psaní nejrůznějších příběhů, některé práce byly velmi vydařené.

Ostatně, posuďte sami.

 

Projektový den Angličtina ve světě

Projektový den Angličtina ve světěV pondělí 16. listopadu si děti druhého a třetího ročníku udělaly projektový den na téma "Angličtina ve světě".
Nejprve jsme se podívali na krátká videa o Anglii, Londýně a Austrálii a seznamili jsme se s jejich dominantami. Na mapě světa jsme si ukázali státy, ve kterých děti od mala mluví anglicky. Namalovali jsme strom, na který jsme umístili vlajky těchto států, společně jsme si vyplnili krátký test o Velké Británii a kluci si zahráli na architekty a z lega vytvořlili úžasné stavby, které dominují Londýnu. Ve třídě a v družině teď máme například Tower Bridge, Big Ben, Londýnské oko, londýnské taxíky i červené telefonní budky. Všechny děti velmi pěkně pracovaly a i když neseděly spořádaně v lavicích, důležité informace o důležitosti angličtiny si určitě z tohoto dne odnesly.

Setkání s mašovickými důchodci

Setkání s mašovickými důchodciV neděli 8. listopadu se děti naší školy sešly s mašovickými důchodci, aby jim svým krátkým vystoupením zpříjemnily podzimní dny. Nejprve vystoupil pěvecký kroužek paní ředitelky Bětíkové, který zazpíval pohádkové písničky, které všechny přítomné v sále naladily na blížící se Vánoce. Zazněly písničky z pohádek Z čerty nejsou žerty, Zlatovláska nebo Méďové.
Představit se byli také nejmladší žáci z první třídy, kteří si připravili pásmo krátkých básniček na téma Povolání.
Na závěr děti rozdaly přítomným seniorům drobné dárky v podobě koupelové soli, které si přichystaly ve školní družině.
Všem babičkám i dědečkům přejeme i nadále pevné zdraví a radost ze života! Třeba právě v podobě našich dětí!Pojízdné planetárium a Strašidelný den na naší škole

Pojízdné planetárium a Strašidelný den na naší škole

Páteční den v naší škole proběhl netradičně a převážně vesele. Děti přišly v krásných strašidelných kostýmech a s velmi dobrou náladou. První hodinu jsme strávili v pojízdném planetáriu, kde děti prvního a druhého ročníku shlédly animovaný film "Tajemství stromů" a starší děti se podívaly na program "Přátelé - uvnitř lidského těla".

V průběhu dalších hodin jsme si vysvětlili rozdíl mezi svátky Helloween a Dušičky, přečetli jsme si krátký text, který se týká Svátku zesnulých, popovídali jsme si o těch, kteří z našich životů odešli a kteří nám chybí (ve většině případů dětem chyběli zvířecí kamarádi), vyplňovali jsme pracovni halloweenské listy z matematiky, naučili jsme se několik anglických slovíček s tématem strašidel a duchů a zahráli si plno her. Nakonec jsme si zazpívali s pěveckým sborem pohádkové písničky, které děti trénují na listopadovou oslavu pro starší spoluobčany.

Děkujeme všem rodičům za krásné kostýmy!

Na to, jak to dětem slušelo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Podzimní tvoření na naší škole

Podzimní tvoření na naší školeMěsíc říjen se na naší škole nesl ve znamení pestrých podzimních barev a tvoření s přírodními materiály. Děti ve výtvarné výchově a v pracovních činnostech zpracovávaly témata úzce spjatá s podzimem. Ať už to bylo vyjádření nálady, malba ovoce, práce s papírem při výrobě proutěných košíků, výroba malých papírových draků nebo soviček z listí.
V Dýňové dílně si zase děti a jejich rodiče vydlabali a vyzdobili dýni, ozdobili sklenici nebo vyrobili papírové dekorace na okna. Za pěkné nápady a vedení dílny děkujeme paní Mikuláškové.


POJÍZDNÉ PLANETÁRIUM

POJÍZDNÉ PLANETÁRIUMAkce proběhne 23. října přímo ve školea stojí 55 Kč.

A co to je mobilní planetárium a co si pod tím představit?

Tato vynikající didaktická pomůcka je digitální přístroj, pomocí kterého můžeme našim dětem během krátké chvíle demonstrovat podmořský svět, lety do vesmíru nebo třeba krajinu na Marsu. Při projekci se navíc leží, čímž je zážitek z projekce ještě umocněn.

HALLOWEEN VE ŠKOLE

HALLOWEEN VE ŠKOLE    V pátek 23. října se s dětmi připravíme na večerní dýňovou stezku již v průběhu vyučování. Protože tento původem irský svátek připadá na 31. října, kdy máme prázdniny, oslavíme jej společně už tento pátek ve škole, kde si vytvoříme pravou halloweenskou atmosféru.
Děti mohou do školy přijít v černých barvách nebo strašidelných kostýmech, celá výuka se ponese v duchu strašidel, strašidelného počítání, čtení i psaní, popovídáme si o vzniku tohoto anglosaského svátku i o tom, jak se slaví v anglicky mluvících zemích, a zasoutěžíme si ve skupinách.

Rozvíjíme čtenářskou gramotnost na naší škole

Rozvíjíme čtenářskou gramotnost na naší škole


Vážení rodiče,


naše škola přijala výzvu k zapojení se do projektu Čtenářské dílny v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Co to znamená pro Vás a Vaše děti a v čem tento projekt spočívá?

Projekt Čtenářských dílen vznikl pro rozvoj čtenářství a čtenářské gramotnosti dětí. Současná velmi široká nabídka volnočasových aktivit totiž způsobuje úpadek zájmu dětí o čtení. Pokud není dítě v rodině vychováváno ke čtenářství a zájmu o knihy, tráví svůj volný čas jinak. Čtení knih má však v životě člověka nezastupitelné místo a aktivní čtenářství může dětem ve spoustě věcí pomoci.

Uveďme alespoň několik důvodů, proč má četba velký význam:

  • rozšiřování slovní zásoby

  • zlepšování pravopisu (když uvidím tvar slova 20x, napíšu jej bez uvažování dobře)

  • lepší učení v jiných předmětech (přečtu lépe zápis, text v učebnici, slovní úlohu, lépe porozumím smyslu textu)

  • zlepšování pozornosti (prodlužuje se schopnost soustředění)

  • lepší úroveň vlastních psaných textů (nápodoba jazykových postupů spisovatelů a nová slova)

  • nástroj myšlení (dítě má příležitost k formulování vlastních myšlenek a ke komunikaci s ostatními)

  • kultivace učebního prostředí (vytváří se čtenářské společenství, v němž je čtení oceňováno – knihy a kulturnost spolu velmi souvisejí, děti se zajímají o knihy ostatních, půjčují si je mezi sebou; čtenáři se nemusí stydět za to, že hodně čtou, naopak, budou oceňováni ostatními)

A nyní k vlastní realizaci Čtenářských dílen.

Čtenářská dílna bude probíhat ve 4. a 5. ročníku pravidelně každý týden v předem stanovené hodině čtení či literární výchovy. Ve 2. a 3. ročníku bude čtenářská dílna probíhat jednou za 14 dní. Povinností žáka bude přinést si na tuto hodinu jakoukoli knihu dle svého vlastního výběru, kterou by si chtěl žák přečíst nebo ji právě čte. Část této vyučovací hodiny budou mít žáci čas na samostatné tiché čtení své knihy. Během čtení si budou také všímat předem dohodnutých jevů či okolností v příběhu a následně budou s těmito informacemi pracovat či o nich diskutovat.

Smyslem těchto hodin je především to, aby žáci měli na čtení čas a prostor, možnost „začíst se“, vidět spolužáky číst a upevnit se tak v přesvědčení, že „číst je normální“. Během roku by se také žáci měli zdokonalovat ve schopnostech soustředit se na určený jev, uvažovat a diskutovat o něm se spolužáky navzájem, formulovat své názory. Žáci budou také postupně poznávat různé literární žánry a sdělovat si tipy na zajímavé knihy či autory knih.

Své čtenářské výkony si budou žáci zaznamenávat buď prostřednictvím sešitů Čtenářská dílna, nebo různých pracovních listů či seznamu přečtených knih. Budou tak mít možnost sledovat a zhodnotit své čtenářské pokroky.

Díky zapojení do projektu Čtenářských dílen získala naše škola možnost nákupu knih do školní knihovny. Tato knihovna je určena všem žákům naší školy bez ohledu na to, zda v jejich ročníku bude projekt ověřován či nikoli. Knihu ze školní knihovny si tedy může zapůjčit kterýkoli žák naší školy.
Věříme, že nabídka knih ve školní knihovně naše čtenáře zaujme a celý projekt bude pro nás všechny přínosem.

 

DÝŇOVÁ STEZKA

DÝŇOVÁ STEZKATradiční dýňová stezka proběhne také v pátek 23. října od 18:00 hodin. Sejdeme se u OÚ Mašovice, kde maminky připraví malé občerstvení. Uvítáme, pokud děti přijdou v kostýmech strašidýlek a samozřejmě s lampionem. Dýňová stezka povede již tradičně přes náves, po silnici k hospodě a na Pšeničné, uličkou kolem domku Pajskrových, z Pšeničného přes hlavní silnici dále kolem domu Kvasničkových do Branky a přes náves zpět ke škole. Budeme vděčni, když v tento den ozdobíte své domy dýněmi se zapálenými svíčkami, popřípadě i jinou výzdobou, fantazii se meze nekladou!

Slavnostní zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního roku

 

V úterý 1. září jsme v naší nově vymalované tělocvičně slavnostně zahájili nový školní rok.

Paní ředitelka Mgr. Růžena Bětíková i pan starosta MVDr. Libor Jurka zde přivítali všechny děti i jejich rodiče, především pak žáky prvního ročníku, kterým popřáli hodně spokojených hodin ve školních lavicích, spoustu báječných kamarádů a bezproblémové zvládnutí celého školního roku.

 Nutno podotkout, že všichni prvňáčci prokázali obdivuhodnou odvahu, když sebevědomě nastoupili před všechny přihlížející a řekli jim své jméno a bydliště.

Po krátkém vystoupení pěveckého sboru se již všichni rozešli do svých tříd, kde pozvolna započali nový školní rok.

 

Přejeme všem dětem i jejich rodičům, aby byl celý tento školní rok co nejpříjemnější!


 

 

 

 

 

 

DÝŇOVÁ DÍLNA

DÝŇOVÁ DÍLNAProběhne v úterý 20. 10. od 14 hodin. Děti si zde vyrobí dýně a další výrobky, které využijeme k výzdobě před domy a na hlavní návsi. Dílnu povede paní Mikulášková a asistovat jí budou paní učitelky. Uvítáme účast rodičů či prarodičů.

Akce školního roku 2014/2015

Preventivní program Národního parku Podyjí

V úterý 16. června děti 3. až 5. ročníku čekal zajímavý program organizovaný Správou NP Podyjí.

Během dopoledne byly děti seznámeny s tím, co je to národní park a co v něm mohou vidět. Povídaly si nad obrázky a fotografiemi, v malých skupinkách poznávaly přírodniny všemi smysly a zahrály si hry, pomocí kterých si otestovaly své znalosti. Konkrétní ukázky pomohly dětem pochopit, co mohou vidět v blízkém chráněném území a jak se tam mají chovat, aby z návštěvy získaly co nejvíce a přitom přírodě neublížily. Zhruba dvouhodinový program hodnotily všechny děti velmi kladně a my věříme, že bezprostřední zážitek ze setkání dětí s přírodninami, které si mohly dobře prohlédnout, ohmatat a očichat, pomáhá dětem k vytváření kladného emocionálního vztahu k přírodě.

Školní výlet

Školní výlet Ve čtvrtek 11. června jsme vyrazili v ranních hodinách na dlouho očekávaný školní výlet na královský hrad Buchlov a do archeoskanzenu v Modré. Dvouhodinová cesta v autobuse díky kytaře paní ředitelky a radostnému zpěvu a veselí rychle utekla a na jejím konci nás přivítala krásná oblast Chřibů a příjemné slunečné počasí, které nas již ten den neopustilo.Ve dvou skupinkách jsme absolvovali zhruba hodinovou prohlídku hradu Buchlova se zajímavým ...
Více informací

BESEDA S DŮCHODCI

Beseda s našimi nejstaršími spoluobčany se bude konat v neděli 8. listopadu od 14 hodin v sále OÚ v Mašovicích. S programem vystoupí žáci 1. ročníku a členové pěveckého kroužku. Vystoupení žáků naší školy bude trvat asi do 15:00 hodin.

Den matek

Den matek V pátek 15. května se v sále obecního úřadu v Mašovicích sešli žáci naší základní školy nejen se svými maminkami, aby jim svým vystoupením poděkovali za jejich každodenní lásku a starostlivost.Během příjemného podvečera vystoupily děti prvního ročníku s pásmem básniček, divadýlkem Kuřátko a obilí a tanečkem mazurka, děvčata z druhého ročníku zatančila se stuhou, děti z druhé třídy zahrály krátké divadlo na téma Florianovy básně Jak si pejsek šlapal na jazyk a žáci čtvrtého a pátého ročníku vystoupili s dramatizací pohádkového příběhu O bílé ...
Více informací

9. ročníku běhu do vrchu v Karolininých sadech

Dne 22. 4. se sportovně nadaní žáci naší školy zúčastnili 9. ročníku běhu do vrchu v Karolininých sadech ve Znojmě. Závodu Karolinka Kap(ut) se účastnilo více než 350 běžců ze Znojemska, naši školu zde reprezentovalo 14 závodníků, kteří byli rozděleni do 3 kategorií.
V první kategorii  závodili chlapci z 1. - 3. ročníku, kterých se přihlásilo 90, proto musel být start této kategorie ...
Více informací

DOREMI

DOREMI V pátek 10. dubna proběhla v sále OÚ v Mašovicích již tradiční pěvecká soutěž DOREMI, ve které se představili žáci naší školy se svým pěveckým vystoupením, na které se poctivě připravovali v hodinách hudební výchovy. Všechny děti zpívaly na mikrofon a byly doprovázeny na kytaru a elektrické varhany. Fotografie z akce najdete zde Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích: kategorie – žáci pvního ...
Více informací

Matematická olympiáda

První jarní den se na naší škole nesl ve znamení matematické soutěže Klokan. Děti z druhého až pátého ročníku se první vyučovací hodinu pustily do řešení náročných matematických úkolů, aby si poměřily své schopnosti logicky přemýšlet s ostatními dětmi v republice.Kategorie CVRČEK byla určena pro žáky 2. a 3. ročníků. Maximální počet bodů, kterého žáci mohli dosáhnout, byl 90 bodů. Nejlepšího ...
Více informací

Projekt Pohádka – 2. a 3. ročník

Poslední školní únorový pátek se žáci 2. a 3. ročníku věnovali oblíbeným dětským pohádkovým knížkám, jejich autorům a ilustrátorům. V první hodině jsme si představili knihy, které rádi čteme. Zjistili jsme, že ilustrace knih jsou často velmi podobné a rukopis jejich autorů už děti začínají poznávat. Představili jsme si nejznámější autory pohádek pro děti a objevili jsme i ty současné. ...
Více informací

Drakiáda

Drakiáda V úterý 14. 10. 2014 proběhla školní drakiáda, na kterou se všechny děti dopředu velmi těšily.Nutno říct, že počasí nám příliš nepřálo, vítr foukal jen pozvolna a komu se nepodařilo dostat draka do oblak hned v úvodu, pořádně se nadřel.Přesto si děti akci užily, draci byli krásní a rozmanití a někteří žáci jej udrželi vysoko teměř po celou dobu ...
Více informací

Vánoční besídka

V pátek 12. prosince se v sále obecního úřadu v Mašovicích uskutečnilo předvánoční setkání dětí, vyučujících a rodičů. Všechny děti naší školy si pro tuto příležitost připravily krásné vystoupení, ...
Více informací

My classmates

My classmates

Ve třetím ročníku máme angličtinu rádi. Rádi si hrajeme, zpíváme, popisujeme, soutěžíme.

Abychom si zpestřili naše vyučování a zároveň se naučili použít nabyté vědomosti v praxi, zařazujeme do výuky i různé zajímavé projekty. V březnu jsme se učili používat sloveso have got a popisovat různé lidi a zvířata, proto jsme si vytvořili projekt

My classmates – Mí spolužáci.

Z tvrdého papíru jsme si sestavili třídu s lavicemi, tabulí, počítači a pochopitelně s dětmi, které třídu tvoří. Každého z žáků děti v angličtině popsaly a připsaly, kolik má let, co ho baví a co nesnáší :-)

Hotový projekt nám zdobí dveře do třídy a slouží zároveň jako vhodná učební pomůcka pro mladší spolužáky.

 

Více

Činnostní učení ve třídě II.

Poslední únorový týden strávily děti 2. a 3. ročníku hodiny matematiky měřením, vážením, odměřováním, odléváním, tipováním, porovnáváním, zapisováním a tříděním informací. Prakticky si tak oshaly pro mnohé abstraktní jednotky délky, hmotnosti, objemu, času, teploty a rychlosti. Věřím, že získane vědomosti dobře zúročí při převodech jednotek a starší děti při výpočtech u složitějších slovních úlohách.

Činnostní učení ve třídě II.

Poslední únorový týden strávily děti 2. a 3. ročníku hodiny matematiky zábavným činnostním učením, při kterém si prakticky osahaly pro mnohé abstraktní jednotky probíraných veličin. Celý týden se zaměřovaly na jednotky delky, hmotnosti, času, objemu, teploty a rychlosti. V hodinách matematiky vážily, odhadovaly, porovnávaly, odměřovaly, přelévaly a hodnotily svoje tipy. Tato činoost všechny děti velmi bavila a věřím, že si z ní odnesly přesně ty znalosti, které v následujícím půlroce budou potřebovat při výpočtech i převodech jednotek.

Karneval ve školní družině

Karneval ve školní družiněVe čtvrtek 25. února se družinové děti promění ve zvířátka v rámci karnevalového veselí, na které se tento týden připravují. Po skončení vyučování si děti v družině vyrábějí masky různých zvířátek, která spolu budou mezi 14:30 a 15:00 hodinou tancovat, soutěžit a hodovat. Ma akci se děti velmi těší!

Projektové vyučování Zdravá strava

V pátek 24. října si žáci 2. a 3. ročníku uspořádali projektový den na téma Zdravá výživa. Trval celé 4 vyučovací hodiny a procházel všemi vyučovacími předměty.O zdravé výživě jsme si popovídali v ...
Více informací

Organizace prvního školního týdne

Organizace prvního školního týdne
Zahájení školního roku
Vážení rodiče, milé děti!
Slavnostní zahájení školního roku proběhne v úterý 1. 9. od 8 hodin v tělocvičně školy. Starosta obce Mašovice zde přivítá žáky prvního ročníku, poté se žáci rozejdou do tříd, kde dostanou rozvrh.


 

1. - 5. ročníky

1. 9. 2015

Konec vyučování do 9:10 hodin, aby přespolní žáci stihli autobus

2. 9. 2015

Konec vyučování v 11:15 hodin

3. 9. 2015

4 vyučovací hodiny

4. 9. 2015

4 vyučovací hodinyV prvním školním týdnu se neuskuteční odpolední vyučování.

Pro 1. ročník bude zajištěn prvních 14 dní doprovod k autobusové zastávce. Činnost kroužků bude zahájena od října, nabídka bude v průběhu září upřesněna.

Nástěnka

V pondělí 29. 6. a
v úterý 30. 6. je ŘEDITELSKÉ VOLNO
obrázek
V pátek 26. června předáváme vysvědčení. Slavnostní zakonční školního roku proběhne bez přítomnosti rodičů za účasti pana starosty v 7:45 hodin.
Home škola Mašovice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy