Login
Položek: 11-20 z celkem: 41   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Aktuálně z naší školy

Den dětí

Den dětíVe čtvrtek 30. 5. od 12,30 do 13,30 proběhne v družině DEN DĚTÍ. Akce je určena pro všechny děti, na které čeká spousta zábavných úkolů a samozřejmě i sladké odměny. Děti, které odcházejí ze školy dříve a chtějí se zúčastnit, si donesou od rodičů podepsaný lístek.

Návštěva divadla

Návštěva divadla

I v letošním školním roce jezdili naši žáci do divadla ve Znojmě. V rámci školního předplatného zhlédli
5 krásných představení plných pohádek, příběhů i písniček.
Věříme, že si všechny děti návštěvu divadla náležitě užily. A chválíme je za jejich vzorné chování
během představení.

Besídka

BesídkaZveme všechny rodiče a přátele školy na besídku, která se uskuteční v pátek 24. května od 16:00 hodin v sále OÚ v Mašovicích.

A na co se můžete těšit?

Na vystoupení pěveckého a gymnastického kroužku
Na divadelní pásma O zahradníku Péťovi a Cirkus
Na pohádku O Popelákovi
Na anglickou pohádku Snow White

Těšíme se na vás!

Žáci a učitelky ZŠ Mašovice

Telefony

Vážení rodiče,
žáci byli poučeni o zákazu používání mobilních telefonů v prostorách školy a ve školní družině. Při komunikaci se školou můžete využívat kontakty na vyučující nebo přímou linku do školy. 
Děti mají možnost při výuce využívat notebooky a počítače, pokud potřebujeme vyhledat nebo ověřit konkrétní informaci nebo doplňkově procvičit učivo, vždy je to ale za účasti vyučujícího.  

Čarodějnice

Čarodějnice V pondělí 29. 4. jsme si v družině užili Čarodějnické odpoledne. Vše jsme zahájili upálením čarodějnice, kterou jsme si s dětmi předem vyrobili. Poté nás již čekalo několik úkolů, jako jsou třeba ...

Den Země

Ve středu 26. dubna jsme se i u nás ve škole připojili k celosvětové akci Den Země, která si klade za cíl podpořit ochranu životního prostředí.Děti 1. až 3. ročníku se ráno sešly v tělocvičně, kde ...

Primární prevence patologických jevů

Primární prevence patologických jevů
V jarních měsících jsme se na naší škole hojně věnovali prevenci patologických jevů. Co si pod takovými jevy představit?
Nástrah je všude kolem nás spousta. Zvlášť těžké to mají děti, které ještě samy nedokáží rozlišit, co je a co není zdravé, bezpečné a vhodné. A nejedná se zdaleka pouze o užívání návykových látek, jako jsou nikotin, alkohol nebo mezi mládeží oblíbené HHC.

Dnešní generace dětí musí také čelit nejrůznějším závislostem na přístrojích, které bývají dobrými sluhy, ale špatnými pány: telefony, počítače, tablety, notebooky..... Lákadel je opravdu hodně.
Ví takový malý člověk s telefonem v ruce, jak se na sítích bezpečně pohybovat? Neví a ani to vědět nemůže. Proto je naprosto nezbytná rodičovská kontrola a důkladné poučení již v den, kdy dítě s přístupem na síť poprvé bere telefon do rukou.

Žáci 4. a 5. ročníku na toto téma absolvovali program Pedagogicko - psychologické poradny ve Znojmě. Z šetření vyplynulo, že určitý druh sociální sítě má naprostá většina žáků 4. a 5. ročníku, ale pouze menšina z nich má v telefonu nainstalovánu aktivní rodičovskou kontrolu. Paní Mgr. Voborná s žáky prošla veškerá možná rizika, která je mohou na sítích potkat, a seznámila je s platnou legislativou. 

Také v ostatních ročnících   se této problematice věnujeme v hodinách. Mluvíme o vhodně tráveném volném čase, zdravém způsobu života, závislostech, šikaně i kyberšikaně. Druháci a třeťáci  se tento týden vydali na Městskou policii ve Znojmě, kde se jim věnovala paní Bc. Eva Smutná. S dětmi pohovořila o bezpečném chování ve vztahu k cizím osobám, nebezpečí na sítích a také o škodlivosti užívání návykových látek. 

Dobu nezastavíme. Proto ani u nás ve škole se nevyhýbáme digitálním pomůckám, které nám mohou usnadnit práci. Děti si mohou procvičit učivo na noteboocích, které používáme také při vyhledávání informací na internetu. Postupně se je učíme třídit, vyhodnocovat a ověřovat si je, což je v dnešní době stěžejní. Průběžně pracujeme s interaktivní tabulí, blue-boty a nejrůznějšími vzdělávacími programy, abychom nabídli alternativu k učebnici a sešitu a abychom děti dobře připravili na další stupeň vzdělávání. 

Je ale nezbytné, aby nám tyto pomůcky sloužily a nestaly se těmi, které ovládají naše myšlení a náš čas. 

Spolupráce s NP Podyjí

Minulý týden šli žáci III. třídy na přírodovědnou vycházku s odborníky z NP Podyjí.
Mašovická střelnice se totiž stala novým domovem dvou praturů. Na Moravu se tito původní kopytníci vrátili po ...

Matematický klokan

V pátek 22. 3. 2024 proběhla na naší škole, stejně jako v jiných školách u nás i v zahraničí,soutěž    MATEMATICKÝ KLOKAN 2024.Zúčastnilo se jí 30 žáků druhého až pátého ročníku.Všichni řešitelé si ...

Předškoláčci ve škole

Ve čtvrtek 21. března nás navštívili budoucí prvňáčci z MŠ v Bezkově.
Zúčastnili se hodiny v prvním ročníku a všem nám předvedli, jak šikovní jsou. 
Už se na ně těšíme! ...

Položek: 11-20 z celkem: 41   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Nástěnka

ředitelské volno pro žáky
27. a 28. 6. 2024 z důvodu instalace nových kotlů
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy