Projekty a práce žáků

Projektový den Angličtina ve světě

Projektový den Angličtina ve světěV pondělí 16. listopadu si děti druhého a třetího ročníku udělaly projektový den na téma "Angličtina ve světě".
Nejprve jsme se podívali na krátká videa o Anglii, Londýně a Austrálii a seznamili jsme se s jejich dominantami. Na mapě světa jsme si ukázali státy, ve kterých děti od mala mluví anglicky. Namalovali jsme strom, na který jsme umístili vlajky těchto států, společně jsme si vyplnili krátký test o Velké Británii a kluci si zahráli na architekty a z lega vytvořlili úžasné stavby, které dominují Londýnu. Ve třídě a v družině teď máme například Tower Bridge, Big Ben, Londýnské oko, londýnské taxíky i červené telefonní budky. Všechny děti velmi pěkně pracovaly a i když neseděly spořádaně v lavicích, důležité informace o důležitosti angličtiny si určitě z tohoto dne odnesly.
Obrázky z projektu najdete ve fotogalerii.

Sněhurka/Snow White

Sněhurka/Snow WhiteDěti druhého a třetího ročníku celý listopad a část prosince pracovaly na dramatizaci klasické pohádky O Sněhurce, kterou se rozhodly zahrát v anglickém jazyce.

Představení Snow White se dětem velmi povedlo. Zvládly nejenom pro ně náročný anglický text svých rolí, ale moc se jim povedlo také vtipně a přesvědčivě celé divadlo odehrát.

Při nácviku ve škole si děti samy do průběhu hry zasahovaly a přidávaly vtipné situace, které se při samotném vystoupení osvědčily, soudě podle reakcí diváků :-)

Oba ročníky bezvadně spolupracovaly a děti se navzájem podporovaly. Naučily se, jaké je to vystavět si postupně celý příběh tak, aby od začátku až do konce dával smysl, dialogy byly jasné a stručné a přiměřeně vtipné.

Protože je naše třída velmi zpěvná a máme v ní mnoho šikovných zpěváků, příběh jsme oživili krátkými pěveckými vstupy.

Nádherné kostýmy byly už jen tou pomyslnou třešničkou na dortu.

 

A tady je malé hodnocení našich herců:

 

Královna – Anička Kliková: jednoznačně perfektní, profesionální, s výbornou angličtinou a obdivuhodnou pamětí, skvělá zpěvačka

 

Sněhurka – Hanička Čechová: něžná, milá, pozorná, výborná zpěvačka s bezvadnou angličtinou, vždy ochotná pomoci kamarádům

 

Zrcadlo - Honzík Hřebeský: i když je Honzík teprve druháček, předvedl úžasný výkon, díky němu se nám dařilo divadlo udržet srozumitelné pro všechny v sále.

 

Král – Šimonek Čech: vtipný, výrazný, s velmi pěknou anglickou výslovností

 

Myslivec – Matýsek Jelínek: úžasný výkon, výborná angličtina, spousta textu, Matýsek je vtipný, výrazný a velký herec

 

Princ – Onrášek Kříž: Ondra byl dlouho před vystoupením nemocný, přesto zvládl svou roli na jedničku s hvězdičkou. Má krásný, výrazný přednes a krásnou angličtinu. Je to velký fešák :-)

 

Šmudla – Matýsek Foit: skvělý výkon, krásná angličtina, velmi pěkný zpěv

 

Spáč – Amálka: i když byla Amálka dlouho před vystoupením nemocná, svou roli odehrála na výbornou

 

Počítačový expert - Kubík Hoch: pěkně výrazně hraje, diváky velmi pobavil svou notebookovou rekvizitou :-)

 

Policeman – Jiřík Maxera: Jiřík se nebojí mluvit, jde ho slyšet až vzadu v sále, nejenom díky tomu umí pěkně zaujmout

 

Notička – Tánička Holcrová: velmi šikovná zpěvačka, tanečníce i herečka

 

Bručoun – Natálka Valová: s velmi pěknou výslovností odehrála i odzpívala svou roli

 

Obřík – Erička Nahodilová: vždy vzorně připravená druhačka s velmi dobrou pamětí, která v příštím roce bude mít určitě ještě více hereckého prostoru, aby svůj talent mohla „prodat“.

 

Květinářka – Michalka Mikulášková: výborná a vtipná, za jakýchkoli okolností ochotná pomoci s textem, rekvizitou nebo jen pohlazením

 

Čtenář – Tomášek Doležal: milý a vtipný, veselý a velmi inteligentní

 

Sportsman – Niky Pelikán: milý, výrazný, veselý a vtipný

 

Teacher – Jiřinka Tunková: velmi šikovná, s výbornou pamětí a velkým hereckým talentem, velmi šikovná tanečníce

 

Květinářka – Zdenička Doležalová: milá, hodná, velmi šikovná, vždy si přesně pamatovala, kde má na jevišti být a kdy a co má říct

 

Školačka – Kačenka Maxerová: velmi milá a veselá, s krásným přednesem, šikovná zpěvačka

 

Malíř - Davídek Šlapanský: Davídek je sice velmi tichý, ale udělal obrovský pokrok a věřím, že příští rok už se bude umět projevit tak, že dokáže rozesmát celý sál

My classmates

My classmates

Ve třetím ročníku máme angličtinu rádi. Rádi si hrajeme, zpíváme, popisujeme, soutěžíme.

Abychom si zpestřili naše vyučování a zároveň se naučili použít nabyté vědomosti v praxi, zařazujeme do výuky i různé zajímavé projekty. V březnu jsme se učili používat sloveso have got a popisovat různé lidi a zvířata, proto jsme si vytvořili projekt

My classmates – Mí spolužáci.

Z tvrdého papíru jsme si sestavili třídu s lavicemi, tabulí, počítači a pochopitelně s dětmi, které třídu tvoří. Každého z žáků děti v angličtině popsaly a připsaly, kolik má let, co ho baví a co nesnáší :-)

Hotový projekt nám zdobí dveře do třídy a slouží zároveň jako vhodná učební pomůcka pro mladší spolužáky.

 

Více

Já když na to přijde, tak i projektuji. Projektuji dobře, projektuji rád.

Parafrází slavné scény z filmu Anděl na horách bychom Vám chtěli představit únorovou projektovou činnost dětí v anglickém jazyce.  K čemu vlastně slouží takový projekt?Nejde jen ...
Více informací

MED aneb My English Diary

Na začátku školního roku si páťáci v hodině angličtiny založili deníky, do kterých si zapisují různá konverzační témata a snaží se využít všechno, co umí, aby popsali sebe, ...
Více informací

English day

English day

 

Úterý 18. října se stalo dnem anglickým, a to doslova na celé naší škole.

Již od samého rána měly paní kuchařky napilno. Připravovaly nám totiž typickou anglickou snídani. Děti ochutnaly ham and eggs, toasty, cereálie, arašídové máslo, pravou pomerančovou hořkou marmeládu, skotské sušenky, octové brambůrky a samozřejmě čaj s mlékem.

 

Ve všech třídách bylo rušno. Zpívaly se anglické písničky, poslouchali se Beatles a poznáme také hymnu Velké Británie God save the Queen. Ti nejmenší zahráli a zazpívali písničku o anglickém autobuse, ti starší se dozvěděli mnoho zajímavého o Londýnském požáru nebo anglických spisovatelích. Třeťáci upekli pravé nefalšované anglické muffiny podle anglického receptu. Sestříhali jsme video, na kterém malé kuchaře můžete zhlédnout.

V matematice jsme převáděli libry na koruny a počítali vzdálenosti mezi městy. Celý den jsme završili výrobou mapy Velké Británie a červeného doubledeckeru, které nám na školní chodbě budou připomínat to nejdůležitější, co je ve Velké Británii k vidění. Žáci 4. a 5. ročníku si v hodině matematiky a přírodovědy vyhledávali zajímavé informace o Anglii (např. již zmíněné převody měny, vzdálenosti mezi městy, nejvyšší horu, nejdelší řeku atd.). Na závěr si v pracovních činnostech vytvořili magické Londýnské oko. Kromě spousty důležitých slovíček jsme si odnesli zážitky ze společné práce, při které jsme museli vyhledávat, spolupracovat a komunikovat jako praví angličtí gentlemani. Podle reakcí dětí, spokojeného pomlaskávání u snídaně a svačinky, rozesmátých tváří a hodnocení v dalších hodinách můžeme říct, že jsme si celý den užili na sto procent, a i když nás kromě typické anglické snídaně provázelo také typické anglické počasí (čti pršelo a byla mlha), English Day se povedl na podtrženou jedničku.


 

My English Diary

V pátém ročníku jsme si s dětmi založili osobní deníky v angličtině. Více

We speak English every day

Hlásíme se opět ze třetí třídy, abychom se s Vámi podělili o to, jak se nám daří v angličtině.
Během prvního pololetí jsme se toho dost naučili. Zvládli jsme natrénovat ...
Více informací

Nástěnka

Středa 27. 6.
MINIOLYMPIÁDA
Pátek 29. 6.
PŘEDÁVÁNÍ VYSVĚDČENÍ
Úterý 26. 6.
ŠKOLNÍ VÝLET
Login
Home škola Mašovice

Created by © 2015 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy