Login
Položek: 1-10 z celkem: 36   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Aktuálně z naší školy

Akce školy a školní družiny v letošním školním roce

I v letošním školním roce připravila naše škola pro své žáky spoustu aktivit a akcí, které si kladly za cíl zpestřit běžnou školní výuku, podpořit v dětech pocit sounáležitosti s obcí a podnítit v ...

Fotografie z besídky

Fotografie z besídkyJak probíhala besídka a co se naši žáci při nácviku všechno naučili, to už jste si nejspíš níže přečetli. Tady malé ohlédnutí ve fotografiích.
Pro více fotografií můžete navštívit následující odkaz:
https://www.uschovna.cz/sk/zasilka/PV2N8XEJ9GD33RW2-UD3

Den dětí

Čtvrteční odpoledne v družině patřilo oslavám Dne dětí. Téměř všechny děti ze školy si přišly zasoutěžit a užít si různé disciplíny. Mohly si tak třeba zkusit sestřelit míčkem pyramidu z ...

Vycházka na Hardegg

Ve středu 29. května jsme ukončili letošní spolupráci s NP Podyjí komentovanou vycházkou z Čížova na Hardegg. V budově správy NP jsme si vyslechli a připomněli specifika nejmenšího českého národního ...

Květnová besídka

Květnová besídka

S blížícím se závěrem školního roku se naše školní aktivity neodehrávaly pouze mezi vyjmenovanými slovy, malou násobilkou nebo například Habsburky. Záběr byl mnohem širší.

Zpívalo se, hrálo se i přehrávalo, mluvilo nahlas a zřetelně, česky i anglicky, používaly se nejrůznější nástroje, šily se kostýmy, intenzivně se pracovalo na rozšiřování slovní zásoby a vznikala jednotlivá a jedinečná vystoupení. Také se spolupracovalo, překonávaly se obavy a strachy, podporovalo se, napovídalo, obdivovalo, povzbuzovalo a hodně chválilo. A zdaleka nekončíme. Děti si po celou dobu budovaly svůj vztah k umění, ke společnému zážitku, ve kterém se staly hlavními aktéry. V průběhu několika měsíců posunovaly své hranice, zažívaly pocity úspěchu i radosti a v neposlední řadě se mnohdy podařilo zlepšit vztahy ve třídě. A to vše v tvůrčím procesu, který vede žáky k tomu, aby byli aktivními a tvořivými lidmi a také kultivovanými a vnímavými diváky. Vše výše popsané jsou ideální výstupy Rámcového vzdělávacího programu, kterými by se mělo řídit školství v České republice. Troufáme si tvrdit, že se nám je na naší škole daří aktivně naplňovat.

A abychom si připomněli, s čím děti ohromily diváky v sále, pojďme se krátce za jednotlivými vystoupeními ohlédnout.

Pěvecký kroužek zahájil odpolední besídku působivou sborovou hrou na ozvučné zvonce za doprovodu klavíru. Po dvojhlasých úpravách několika písní nastoupili naši nejmladší žáčci s pásmem O Péťovi zahradníkovi. Kam že se poděli ti bázliví a stydliví prvňáčci ze začátku školního roku? Všichni vystoupili naprosto sebevědomě a s úsměvem a posun, který za svůj první rok ve škole udělali, byl zřetelný.

Prvňáčky vystřídalo představení Cirkus dětí z 2. ročníku. Toto pásmo si téměř celé vystavěly děti samy. Vymyslely si tygry, lvy i krotitele a rozhodly se, že předvedou své akrobatické umění. Na závěr vyšvihly píseň In the jungle a samy se postaraly o kompletní hudební doprovod.

Po menších dětech přišly na řadu ty nejstarší. Ostřílení čtvrťáci a páťáci jasně ukázali, jak se s našimi dětmi na škole v oblasti dramatické výchovy pracuje. Jejich herecký projev v divadelní pohádce O Popelákovi byl sebevědomý, téměř profesionální, vtipný a pro diváky velmi atraktivní, soudě podle potlesku a následujících reakcí. Množství textu, které si děti musely zapamatovat, je hodné obdivu.

Po české pohádce přišla na řadu pohádka anglická. Tu uvedl pěvecký kroužek tematicky písničkou Angličtina, ve které se zpívá Prej by, prej by, každičké bejby mělo umět anglicky.

Na to my u nás ve škole slyšíme. Zvlášť pokud jste draví, šikovní a aktivní třeťáci, kteří se umí nadchnout a rádi přijímají výzvy. Během několika týdnů si připravili anglickou pohádku O Sněhurce (Snow White) tak, že by málokdo hádal, že mají angličtinu teprve třetím rokem pár hodinek týdně. Jejich obdivuhodnou výslovnost, nadšení a energii doplnilo několik známých písni, které si v průběhu pohádky žáci sami doprovodili na nejrůznější hudební nástroje, což diváci náležitě ocenili velkým potleskem.

Jejich dvojhlasá úprava slovenské písně V slepých uličkách spolu s písničkou Máma pěveckého kroužku ukončila vystoupení jednotlivých tříd.

Závěr patřil děvčatům gymnastického kroužku, které svou ohebnost i smysl pro rytmus předvedly v jednotlivých gymnastických sestavách.

Ohlasy rodičů, prarodičů i bývalých žáků školy byly jednoznačné a ještě dlouho po skončení besídky zaznívaly slova chvály a obdivu, což si děti zaslouženě užívaly.

Poděkování a pochvaly jsme si užili také dopoledne, kdy našimi diváky byly děti z MŠ v Bezkově a ZŠ v Citonicích.

P. S. Fotografie a videozáznam z besídky bude k dispozici v průběhu května. 

Den dětí

Den dětíVe čtvrtek 30. 5. od 12,30 do 13,30 proběhne v družině DEN DĚTÍ. Akce je určena pro všechny děti, na které čeká spousta zábavných úkolů a samozřejmě i sladké odměny. Děti, které odcházejí ze školy dříve a chtějí se zúčastnit, si donesou od rodičů podepsaný lístek.

Návštěva divadla

Návštěva divadla

I v letošním školním roce jezdili naši žáci do divadla ve Znojmě. V rámci školního předplatného zhlédli
5 krásných představení plných pohádek, příběhů i písniček.
Věříme, že si všechny děti návštěvu divadla náležitě užily. A chválíme je za jejich vzorné chování
během představení.

Besídka

BesídkaZveme všechny rodiče a přátele školy na besídku, která se uskuteční v pátek 24. května od 16:00 hodin v sále OÚ v Mašovicích.

A na co se můžete těšit?

Na vystoupení pěveckého a gymnastického kroužku
Na divadelní pásma O zahradníku Péťovi a Cirkus
Na pohádku O Popelákovi
Na anglickou pohádku Snow White

Těšíme se na vás!

Žáci a učitelky ZŠ Mašovice

Telefony

Vážení rodiče,
žáci byli poučeni o zákazu používání mobilních telefonů v prostorách školy a ve školní družině. Při komunikaci se školou můžete využívat kontakty na vyučující nebo přímou linku do školy. 
Děti mají možnost při výuce využívat notebooky a počítače, pokud potřebujeme vyhledat nebo ověřit konkrétní informaci nebo doplňkově procvičit učivo, vždy je to ale za účasti vyučujícího.  

Čarodějnice

Čarodějnice V pondělí 29. 4. jsme si v družině užili Čarodějnické odpoledne. Vše jsme zahájili upálením čarodějnice, kterou jsme si s dětmi předem vyrobili. Poté nás již čekalo několik úkolů, jako jsou třeba ...

Položek: 1-10 z celkem: 36   začátekzačáteko jednu stranu vpředna poslední stranu  

Nástěnka

obrázek
FOCENÍ
18. června
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy