Projekt Pohádka – 2. a 3. ročník

Poslední školní únorový pátek se žáci 2. a 3. ročníku věnovali oblíbeným dětským pohádkovým knížkám, jejich autorům a ilustrátorům. V první hodině jsme si představili knihy, které rádi čteme. Zjistili jsme, že ilustrace knih jsou často velmi podobné a rukopis jejich autorů už děti začínají poznávat. Představili jsme si nejznámější autory pohádek pro děti a objevili jsme i ty současné. Diskutovali jsme o tom, proč je důležité, abychom si četli, a jak mají děti rády, když jim čtou jejich rodiče. Ve skupinách potom mladší děti výtvarně ztvárnily knížku, kterou přinesly, ty starší vypsaly i nejdůležitější informace o autorovi a ilustrátorech. Po literárně prožitém dopoledni odcházely všechny děti domů na zasloužené jarní prázdniny.

V. Sajtlová

ŠKOLNÍ VÝLET NA MACOCHU