Login
Položek: 11-20 z celkem: 36   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Aktuálně z naší školy

Den Země

Ve středu 26. dubna jsme se i u nás ve škole připojili k celosvětové akci Den Země, která si klade za cíl podpořit ochranu životního prostředí.Děti 1. až 3. ročníku se ráno sešly v tělocvičně, kde ...

Primární prevence patologických jevů

Primární prevence patologických jevů
V jarních měsících jsme se na naší škole hojně věnovali prevenci patologických jevů. Co si pod takovými jevy představit?
Nástrah je všude kolem nás spousta. Zvlášť těžké to mají děti, které ještě samy nedokáží rozlišit, co je a co není zdravé, bezpečné a vhodné. A nejedná se zdaleka pouze o užívání návykových látek, jako jsou nikotin, alkohol nebo mezi mládeží oblíbené HHC.

Dnešní generace dětí musí také čelit nejrůznějším závislostem na přístrojích, které bývají dobrými sluhy, ale špatnými pány: telefony, počítače, tablety, notebooky..... Lákadel je opravdu hodně.
Ví takový malý člověk s telefonem v ruce, jak se na sítích bezpečně pohybovat? Neví a ani to vědět nemůže. Proto je naprosto nezbytná rodičovská kontrola a důkladné poučení již v den, kdy dítě s přístupem na síť poprvé bere telefon do rukou.

Žáci 4. a 5. ročníku na toto téma absolvovali program Pedagogicko - psychologické poradny ve Znojmě. Z šetření vyplynulo, že určitý druh sociální sítě má naprostá většina žáků 4. a 5. ročníku, ale pouze menšina z nich má v telefonu nainstalovánu aktivní rodičovskou kontrolu. Paní Mgr. Voborná s žáky prošla veškerá možná rizika, která je mohou na sítích potkat, a seznámila je s platnou legislativou. 

Také v ostatních ročnících   se této problematice věnujeme v hodinách. Mluvíme o vhodně tráveném volném čase, zdravém způsobu života, závislostech, šikaně i kyberšikaně. Druháci a třeťáci  se tento týden vydali na Městskou policii ve Znojmě, kde se jim věnovala paní Bc. Eva Smutná. S dětmi pohovořila o bezpečném chování ve vztahu k cizím osobám, nebezpečí na sítích a také o škodlivosti užívání návykových látek. 

Dobu nezastavíme. Proto ani u nás ve škole se nevyhýbáme digitálním pomůckám, které nám mohou usnadnit práci. Děti si mohou procvičit učivo na noteboocích, které používáme také při vyhledávání informací na internetu. Postupně se je učíme třídit, vyhodnocovat a ověřovat si je, což je v dnešní době stěžejní. Průběžně pracujeme s interaktivní tabulí, blue-boty a nejrůznějšími vzdělávacími programy, abychom nabídli alternativu k učebnici a sešitu a abychom děti dobře připravili na další stupeň vzdělávání. 

Je ale nezbytné, aby nám tyto pomůcky sloužily a nestaly se těmi, které ovládají naše myšlení a náš čas. 

Spolupráce s NP Podyjí

Minulý týden šli žáci III. třídy na přírodovědnou vycházku s odborníky z NP Podyjí.
Mašovická střelnice se totiž stala novým domovem dvou praturů. Na Moravu se tito původní kopytníci vrátili po ...

Matematický klokan

V pátek 22. 3. 2024 proběhla na naší škole, stejně jako v jiných školách u nás i v zahraničí,soutěž    MATEMATICKÝ KLOKAN 2024.Zúčastnilo se jí 30 žáků druhého až pátého ročníku.Všichni řešitelé si ...

Předškoláčci ve škole

Ve čtvrtek 21. března nás navštívili budoucí prvňáčci z MŠ v Bezkově.
Zúčastnili se hodiny v prvním ročníku a všem nám předvedli, jak šikovní jsou. 
Už se na ně těšíme! ...

Čabík v družině

V úterý 19. 3. jsme měli odpoledne ve škole opravdu veselo, navštívil nás totiž kejklíř Čabík. Předvedl nám spoustu dovedností, jako třeba žonglování s různými předměty, točení talířů na tyčce ...

Angličtina s Ondrou a Brendnem

Angličtina s Ondrou a Brendnem

Ve středu 6. března nás do školy přišel navštívit bývalý žák školy, Ondra Matoušek, který tráví studijní rok v USA. O tom, jak se do Ameriky dostal, jak se mu daří v hokeji a jaké má plány do budoucna, nám povyprávěl i se svým americkým kamarádem Brendnem, který je v Evropě vůbec poprvé a moc se mu zde líbí.  Děti měly připravené otázky  v angličtině a musíme velmi ocenit, že se Brendan snažil mluvit krásně pomalu a zřetelně. Čemu děti nerozuměly, to nám svižně přeložil Ondra. Děti se dozvěděly, jak funguje americký školský systém, jaké je tam známkování i jak drahé je studovat například vysokou školu bez stipendia. V neposlední řadě jak velmi důležité je učit se cizí jazyky, které nám doslova otevírají bránu do světa. 

Ondrovi i Brendnovi velmi děkujeme! Užili jsme si to!

MOBILNÍ PLANETÁRIUM

MOBILNÍ PLANETÁRIUMVe středu 21. února k nám do školy po roce zavítalo mobilní planetárium. Děti byly rozděleny do dvou skupin a v nafukovací kopuli zhlédly dva výukové programy: 3 - 2 -1 - START a ASTRONOMIE PRO DĚTI. Pomocí pohádkových postaviček prozkoumaly planety sluneční soustavy, dozvěděly se něco o zemské přitažlivosti i o síle  a velikosti Slunce. 
Celý program byl opět pro děti zdarma díky finančním prostředkům z šablon JAK.

Beseda NP Podyjí

14. únor nemusí být jen svátkem všech zamilovaných. Svou lásku můžeme vyjádřit také k přírodě a k živočichům, kteří v ní žijí. A přesně to jsme udělali u nás ve škole. 
Navštívíla nás totiž ...

Družinový karneval

Ve čtvrtek 1. února odpoledne proběhl v družině Masopustní karneval. Sešla se spousta krásných masek a kostýmů a zábava mohla začít. Nejen, že jsme si zatančili, ale mezitím jsme si zahráli i různé ...

Položek: 11-20 z celkem: 36   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Nástěnka

obrázek
FOCENÍ
18. června
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy