Login
Položek: 11-20 z celkem: 315   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Archiv

Preventivní program s Policií ČR

Preventivní program s Policií ČR

Ve čtvrtek 18. května se žáci 4. a 5. ročníku vydali do Znojma na Policii ČR, kde se konal Den otevřených dveří. Zde děti se zájmem zhlédly techniku, výzbroj i výstroj policistů. Viděly zásahovou jednotku v akci, ukázku výcviku a zákroku psovodů. Nejvíce je však zaujali policisté na koních. I přes chladné počasí si to děti užily.

EXKURZE DO POHOŘELIC

V pátek 28. 4. jsme všichni vyrazili na exkurzi do Rybníkářství Pohořelice. Seznámili jsme se zde nejen s chovem kaprů, ale i jiných ryb. Viděli jsme okrasné čínské kapry, jesetery a dokonce velkého ...

Den Země ve třídě II

Den Země ve třídě II Středu 19. dubna nestrávili žáci druhého a třetího ročníku v přírodě, což by bylo ideální, přesto celé vyučování věnovali naší Zemi a všemu, co ji aktuálně trápí. Během projektového dne se děti ...

Návštěva předškoláčků

Návštěva předškoláčkůV úterý 28. března jsme měli ve škole vzácnou návštěvu. Přišli se na nás podívat budoucí prvňáčci, kteří k nám míří nejenom z bezkovské mateřské školky.
Předškoláčků se ujali naši prvňáčci v čele s panem učitelem a ve dvojicích nebo menších skupinkách plnili zadané úkoly. Vyzkoušeli si psaní, zazpívali si písničku, zatančili mazurku, házeli na cíl nebo otestovali svou paměť.
Věříme, že k dubnovému zápisu už k nám do školy půjdou beze strachu a za rok z nich budou zkušení a úspěšní prvňáčci.

Těšíme se na ně!

Plavu, plaveš, plaveme

Plavu, plaveš, plavemeA je to tady zase! Začalo nám plavání. A je to opět zábava.
Poslední březnové pondělí nás přivítala Plavecká škola Aquastart Znojmo, aby z neplavců udělala plavce a z plavců ještě lepší plavce. A nutno podotknout, že mezi dětmi mnoho neplavců nenajdete. 
Letošního plaveckého výcviku se účastní žáci 3., 4. a 5. ročníku a do konce roku je čeká ještě dalších devět plaveckých lekcí. Těšíme se!

Oblastní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2023

Oblastní kolo recitační soutěže Dětská scéna 2023V úterý 7. března proběhlo ve Znojemské besedě okresní kolo recitační soutěže pro žáky 2. až 5. ročníků.
Do kategorie I, ve které soutěžilo 23 nejlepších recitátorů druhých a třetích ročníků ze znojemského okresu, jsme vyslali dva zástupce naší školy -  Lukáška Růžičku a Simonka Siekela. V obrovské konkurenci se naši chlapci rozhodně neztratili a předvedli krásné výkony.
Na krásném třetím místě se se sebevědomým přednesem básničky Vosa papírnice umístil Simon Siekel ze 3. ročníku. 
Ani Lukášek Růžička neskončil nepovšimnut a i když to na první tři místa letos nestačilo, porota ho přesto pochválila za veliký potenciál, který jako jeden z nejmladších účastníků má.

Oběma chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a ke krásným výkonům jim gratulujeme!

MOBILNÍ PLANETÁRIUM

MOBILNÍ PLANETÁRIUMV pondělí 13. února k nám po čase opět přijelo mobilní planetárium, které se mezi dětmi těší nemalé oblibě. Tentokrát byly oba výukové programy zaměřené na život ve vesmíru a naši Sluneční soustavu. Obě promítání byla přizpůsobena věku dětí a trvala bezmála 45 minut.

VÁNOČNÍ BESÍDKA

VÁNOČNÍ BESÍDKA

Tak jako každý rok, i před letošními Vánocemi jsme se společně sešli v sále OÚ v Mašovicích, abychom rodičům, prarodičům, přátelům a známým předvedli, co jsme si v průběhu několika týdnů připravili.

Celé vystoupení se neslo ve vánočním duchu. Děti pěveckého kroužku zazpívaly několik vánočních písní, děvčata gymnastického kroužku si nachystala akrobatické sestavy na známé vánoční melodie a prvňáčci zahráli pohádku O Palečkovi. Všichni ostatní žáci, kteří poctivě během prvního pololetí navštěvovali dramatický kroužek, předvedli krásné divadelní představení Vánoční příběh, který nás zavedl k samé podstatě Vánoc. Na závěr děti svým rodičům rozdaly dárečky, které si pro ně vyrobily.

Věříme, že se nám podařilo přispět ke kouzelné vánoční atmosféře a opět jsme ukázali, jak šikovné a talentované děti v naší škole máme. 

Přejeme všem KRÁSNÉ VÁNOCE A SPOUSTU SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ!

 

Divadlo

Divadlo

Dnes jsme v rámci předplatného navštívili již druhé představení v Městském divadle ve Znojmě. Divadlo Za2 z Prahy nám zahrálo příběh s názvem KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK. Pohádka byla plná humoru, písniček a zábavy. Dětem se
moc líbila. Už teď se těšíme na další představení, které nás čeká v lednu.


Položek: 11-20 z celkem: 315   na první stranuo jednu stranu zpěto jednu stranu vpředna poslední stranu  

Nástěnka

obrázek
FOCENÍ
18. června
Home škola Mašovice

Created by © 2015 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy